Leger schiet te hulp na overstromingen in Noord-Spanje
MADRID (ANP/DPA) - De Spaanse strijdkrachten schieten te hulp bij overstromingen in het noorden van Spanje. Het leger is gevraagd een eenheid te sturen naar overstroomde gebieden langs de rivier de Ebro in de regio Aragon, melden de autoriteiten.
Ook in de aangrenzende regio Navarra zijn ernstige overstromingen na zware regenval en door smeltende sneeuw en ijs. Huizen en auto's kwamen onder water te staan. Een persoon kwam om het leven toen door een aardverschuiving een dak bezweek. De regionale regering kondigde de noodtoestand af.
In aangrenzende delen van Frankrijk is het eveneens bar en boos. Honderden mensen moesten worden geëvacueerd. Zeker 250 brandweerlieden en drie helikopters zijn ingezet.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten veel mensen gewond, berichten Spaanse media als El Mundo en RTVE.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
10 uur geleden