Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Oekraïne schorst woordvoerster uit VS

Leger Oekraïne schorst woordvoerster uit VS

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense strijdkrachten hebben hun woordvoerster Sarah Ashton-Cirillo geschorst. De Amerikaanse zou uitspraken hebben gedaan die niet waren goedgekeurd door de legertop. Het ministerie van Defensie van het Oost-Europese land zegt dat een onderzoek is ingesteld.

Ashton-Cirillo heeft bijna 160.000 volgers op berichtenplatform X en is ook actief op YouTube. Het is onduidelijk welke uitspraken tot haar schorsing hebben geleid. De transvrouw uit Nevada ging vorig jaar naar Oekraïne, aanvankelijk om verslag te doen over vluchtelingen. Ze eindigde als legerwoordvoerster en kreeg in die rol ook in Rusland bekendheid.

Op de Russische televisie was onlangs een speciale uitzending van een uur te zien over de Amerikaanse. Daarin werd ze omschreven als "monster" en "een schande voor de Oekraïners". Ashton-Cirillo gaf een week later een interview aan persbureau AFP. Ze vertelde toen in haar studio in Kyiv dat het een uitgangspunt van haar eenheid is om de "haat tegen de Russen te omarmen".

Meer uit Buitenland

Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

2 minuten geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

30 minuten geleden
Politieagenten gewond in Moskou nabij plek waar generaal omkwam

MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.

3 uur geleden
VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

8 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

11 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

12 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

17 uur geleden