Leger Oekraïne schorst woordvoerster uit VS
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense strijdkrachten hebben hun woordvoerster Sarah Ashton-Cirillo geschorst. De Amerikaanse zou uitspraken hebben gedaan die niet waren goedgekeurd door de legertop. Het ministerie van Defensie van het Oost-Europese land zegt dat een onderzoek is ingesteld.
Ashton-Cirillo heeft bijna 160.000 volgers op berichtenplatform X en is ook actief op YouTube. Het is onduidelijk welke uitspraken tot haar schorsing hebben geleid. De transvrouw uit Nevada ging vorig jaar naar Oekraïne, aanvankelijk om verslag te doen over vluchtelingen. Ze eindigde als legerwoordvoerster en kreeg in die rol ook in Rusland bekendheid.
Op de Russische televisie was onlangs een speciale uitzending van een uur te zien over de Amerikaanse. Daarin werd ze omschreven als "monster" en "een schande voor de Oekraïners". Ashton-Cirillo gaf een week later een interview aan persbureau AFP. Ze vertelde toen in haar studio in Kyiv dat het een uitgangspunt van haar eenheid is om de "haat tegen de Russen te omarmen".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Iraanse raketprogramma staat niet in het voorlopige akkoord met de Verenigde Staten en dat zal nooit veranderen, verklaart de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Teheran zal volgens hem nooit met een ander land onderhandelen over zijn eigen defensiecapaciteiten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft dinsdag de warmste dag beleefd sinds het begin van de metingen in 1947, meldt de nationale weerdienst Météo France. De temperatuur liep gemiddeld op tot 29,8 graden. Die temperatuur is een gemiddelde van de dag- en nachttemperaturen van dertig weerstations verspreid over het land.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Zeker driehonderd scholen in het Verenigd Koninkrijk zijn woensdag en donderdag deels of volledig gesloten vanwege de hittegolf, meldt de BBC. Het werkelijke aantal ligt volgens de nieuwszender waarschijnlijk hoger, omdat niet alle sluitingen publiekelijk worden aangekondigd.
10 uur geleden