Leger Oekraïne schorst woordvoerster uit VS
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense strijdkrachten hebben hun woordvoerster Sarah Ashton-Cirillo geschorst. De Amerikaanse zou uitspraken hebben gedaan die niet waren goedgekeurd door de legertop. Het ministerie van Defensie van het Oost-Europese land zegt dat een onderzoek is ingesteld.
Ashton-Cirillo heeft bijna 160.000 volgers op berichtenplatform X en is ook actief op YouTube. Het is onduidelijk welke uitspraken tot haar schorsing hebben geleid. De transvrouw uit Nevada ging vorig jaar naar Oekraïne, aanvankelijk om verslag te doen over vluchtelingen. Ze eindigde als legerwoordvoerster en kreeg in die rol ook in Rusland bekendheid.
Op de Russische televisie was onlangs een speciale uitzending van een uur te zien over de Amerikaanse. Daarin werd ze omschreven als "monster" en "een schande voor de Oekraïners". Ashton-Cirillo gaf een week later een interview aan persbureau AFP. Ze vertelde toen in haar studio in Kyiv dat het een uitgangspunt van haar eenheid is om de "haat tegen de Russen te omarmen".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
29 minuten geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
1 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
5 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
8 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
9 uur geleden