Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Oekraïne houdt stand in Severodonetsk

Leger Oekraïne houdt stand in Severodonetsk

LONDEN (ANP) - Het Oekraïense leger houdt stand in de oostelijke stad Severodonetsk, waar het vanaf drie kanten wordt bestookt door Russische troepen. Dat meldt het Britse ministerie van Defensie in de dagelijkse inlichtingenupdate.

Volgens het ministerie lijkt het er niet op dat een van de strijdende partijen in de afgelopen 24 uur veel terreinwinst heeft geboekt bij de gevechten in Severodonetsk. De burgemeester van de stad liet maandag weten dat het Oekraïense leger genoeg slagkracht heeft om de Russische aanvallen af te slaan.

Volgens het Britse ministerie van Defensie hebben Oekraïënse troepen buiten de Donbas-regio "enkele successen" geboekt, onder meer met tegenoffensieven in de door Rusland bezette regio Cherson in het zuiden van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

5 minuten geleden
NYT: Oman presenteert plan voor servicekosten Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.

47 minuten geleden
VN slaat alarm over situatie Venezuela na aardbeving

CARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

1 uur geleden
Hoogste hof VS verwerpt poging Trump om geboorterecht te beperken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige nederlaag geleden bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten. De hoogste federale rechters blokkeerden een poging van de president om de automatische toekenning te beperken van de Amerikaanse nationaliteit aan kinderen van buitenlanders die in de VS worden geboren. Die praktijk staat bekend als birthright citizenship.

1 uur geleden
Iran stuurt delegatie naar Qatar om over tegoeden te praten

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt woensdag "beslist" een delegatie naar Qatar om er te praten over de bevroren Iraanse tegoeden. Dit zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er is volgens het ministerie geen ontmoeting met Amerikanen gepland.

4 uur geleden
Duizenden mensen bij anti-immigratieprotesten in Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen hebben zich dinsdag in Zuid-Afrika aangesloten bij protesten tegen migranten. Omdat wordt gevreesd voor geweld hebben de autoriteiten uit voorzorg een grote politiemacht ingezet.

5 uur geleden
VK komt met recordinvestering in defensie komende jaren

BERKSHIRE (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk investeert de komende jaren een recordbedrag van 300 miljard pond (ongeveer 350 miljard euro) in defensie, heeft premier Keir Starmer bekendgemaakt. Starmer spreekt van een "gigantische stap voorwaarts", die genoeg moet zijn om Rusland af te schrikken.

6 uur geleden