Leger Nigeria doodt per ongeluk 85 burgers met drone
ABUJA (ANP/AFP) - In Nigeria zijn zeker 85 burgers omgekomen doordat hun dorp per ongeluk werd getroffen door een drone van het Nigeriaanse leger. Er liggen 66 gewonden in het ziekenhuis. De zoektocht naar meer slachtoffers gaat nog verder, meldt de landelijke nooddienst.
De aanval vond zondag plaats toen in het noordwestelijke dorp Tudun Biri een islamitisch festival werd gehouden. Onder meer in dat deel van Nigeria voert het leger regelmatig luchtaanvallen uit op milities die dorpen plunderen en losgeld eisen voor gijzelaars.
Het leger erkent verantwoordelijk te zijn voor het bombardement, maar deelde geen details of slachtofferaantallen. Wel werd gezegd dat tientallen inwoners verwondingen hadden opgelopen of om het leven waren gekomen. President Bola Ahmed Tinubu heeft opdracht gegeven voor een onderzoek naar het zeer dodelijke incident.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden