Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Myanmar verbannen van Facebook na staatsgreep

Leger Myanmar verbannen van Facebook na staatsgreep

YANGON (ANP/AFP/RTR) - Het Myanmarese leger mag geen gebruik meer maken van Facebook en Instagram. Ook kunnen commerciële organisaties die banden hebben met de strijdkrachten daar niet meer adverteren.

"We denken dat het een te groot risico is om de strijdkrachten gebruik te laten maken van Facebook en Instagram", meldt Facebook, dat ook eigenaar is van Instagram. Het bedrijf wijst op het dodelijke geweld dat is gebruikt in de nasleep van de staatsgreep. Er kwamen zeker drie burgers om het leven bij demonstraties tegen de coup.

Facebook wordt in Myanmar op grote schaal gebruikt. Ook de junta gebruikt het platform om met mensen te communiceren. Facebook heeft in het verleden ook al accounts verwijderd van militairen. Het bedrijf schrapte in 2018 onder meer het account van legerleider Min Aung Hlaing, die nu de leider is van het militaire regime dat de macht heeft overgenomen.

Coup

In Myanmar wordt nog steeds op grote schaal gedemonstreerd tegen de coup van 1 februari. Ook aanhangers van de junta laten zich zien op straat. Een duizendtal trok donderdag volgens getuigen naar het centrum van de metropool Yangon, de grootste stad van het land. Ze hadden zich bewapend met messen en knuppels. Er zouden meerdere mensen zijn mishandeld.

De politie sloot ook de ingang van een universiteitscampus in Yangon. Daardoor konden studenten niet gaan demonstreren.

De coupplegers zeggen zelf dat ze weer verkiezingen willen uitschrijven. Het leger had beweerd dat sprake was van fraude rond de parlementsverkiezingen van vorig jaar. Toen verloor een partij die is gelieerd aan de strijdkrachten. Die grepen begin februari de macht en arresteerden onder anderen regeringsleider Aung San Suu Kyi. Ook prominente partijgenoten van de Nobelprijswinnares zitten vast.

Meer uit Buitenland

Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

34 minuten geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

48 minuten geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

1 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

3 uur geleden
Duitse generaal wordt nieuwe hoogste militair van de NAVO

KOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.

3 uur geleden
Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

3 uur geleden
Journalisten geweerd uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.

4 uur geleden