Leger Myanmar stelt nieuwe leider aan na staatsgreep
NAYPYIDAW (ANP) - Het leger van Myanmar heeft in de nacht van zondag op maandag een staatsgreep gepleegd. De militairen hebben de macht in het land overgedragen aan opperbevelhebber Min Aung Hlaing. Ook is de noodtoestand uitgeroepen die een jaar lang van kracht zal zijn. Eerder in de nacht werden regeringsleider Aung San Suu Kyi, president Win Myint en andere prominente leden van de regeringspartij de Nationale Liga voor Democratie (NLD) opgepakt.
De soldaten hebben in een videoboodschap op de militaire televisie laten weten dat de arrestaties het gevolg zijn van verkiezingsfraude. Bij de verkiezingen in november vorig jaar, die met een grote meerderheid door Suu Kyi's partij werden gewonnen, zou volgens de krijgsmacht grootschalige fraude hebben plaatsgevonden. Volgens de NLD zijn de verkiezingen eerlijk verlopen.
De afgelopen dagen liep de spanning tussen de regering en het leger van Myanmar op, waardoor al gevreesd werd voor een staatsgreep.
Australië en de Verenigde Staten hebben de onmiddellijke vrijlating van de arrestanten geëist.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
1 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
3 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
4 uur geleden