Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Myanmar stelt nieuwe leider aan na staatsgreep

Leger Myanmar stelt nieuwe leider aan na staatsgreep

NAYPYIDAW (ANP) - Het leger van Myanmar heeft in de nacht van zondag op maandag een staatsgreep gepleegd. De militairen hebben de macht in het land overgedragen aan opperbevelhebber Min Aung Hlaing. Ook is de noodtoestand uitgeroepen die een jaar lang van kracht zal zijn. Eerder in de nacht werden regeringsleider Aung San Suu Kyi, president Win Myint en andere prominente leden van de regeringspartij de Nationale Liga voor Democratie (NLD) opgepakt.

De soldaten hebben in een videoboodschap op de militaire televisie laten weten dat de arrestaties het gevolg zijn van verkiezingsfraude. Bij de verkiezingen in november vorig jaar, die met een grote meerderheid door Suu Kyi's partij werden gewonnen, zou volgens de krijgsmacht grootschalige fraude hebben plaatsgevonden. Volgens de NLD zijn de verkiezingen eerlijk verlopen.

De afgelopen dagen liep de spanning tussen de regering en het leger van Myanmar op, waardoor al gevreesd werd voor een staatsgreep.

Australië en de Verenigde Staten hebben de onmiddellijke vrijlating van de arrestanten geëist.

Meer uit Buitenland

Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

1 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

1 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

2 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

3 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

5 uur geleden