Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Myanmar schiet op demonstranten, journalisten opgepakt

Leger Myanmar schiet op demonstranten, journalisten opgepakt

YANGON (ANP/AFP/RTR) - In Myanmar heeft het leger opnieuw geschoten op burgers die demonstreerden tegen de staatsgreep die de militairen in het Zuidoost-Aziatische land begin deze maand hebben gepleegd, melden lokale media. Die melden ook dat er zeker vijf verslaggevers door het leger zijn opgepakt.

De schoten werden zondag gelost in de noordelijke stad Myitkina. Vijf journalisten die verslag deden van de demonstratie voor een elektriciteitsbedrijf daar werden door veiligheidstroepen meegenomen.

Een verslaggever ter plaatse heeft tegen het Franse persagentschap AFP gezegd dat er traangas tegen de betogers is ingezet en dat er daarna op de demonstranten werd geschoten om de menigte uiteen te drijven. Of daarbij sprake was van rubberkogels of scherpe ammunitie is nog niet duidelijk. Ook is niet duidelijk of en hoeveel doden en gewonden er zijn gevallen.

Zondag was het na weken demonstraties tegen de legercoup opnieuw erg onrustig in Myanmar. Buitenlandse ambassades drongen er bij het leger op aan om geen geweld te gebruiken tegen de vreedzame demonstranten. De Amerikaanse ambassade waarschuwde voor troepenbewegingen in Yangon, de grootste stad van het land. Verder zijn er berichten van telecommunicatiestoringen. Naar verluidt legt het leger in de nacht van zondag op maandag de stroom en het internet in het land plat.

De ambassade van de Verenigde Staten heeft Amerikanen in Myanmar zondag geadviseerd om een veilig heenkomen te zoeken en binnen te blijven. Een dergelijk advies van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken is voor Nederlanders al sinds begin deze maand van kracht.

Meer uit Buitenland

Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

1 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

2 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

2 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

5 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

9 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

11 uur geleden