Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Myanmar schiet op demonstranten, journalisten opgepakt

Leger Myanmar schiet op demonstranten, journalisten opgepakt

YANGON (ANP/AFP/RTR) - In Myanmar heeft het leger opnieuw geschoten op burgers die demonstreerden tegen de staatsgreep die de militairen in het Zuidoost-Aziatische land begin deze maand hebben gepleegd, melden lokale media. Die melden ook dat er zeker vijf verslaggevers door het leger zijn opgepakt.

De schoten werden zondag gelost in de noordelijke stad Myitkina. Vijf journalisten die verslag deden van de demonstratie voor een elektriciteitsbedrijf daar werden door veiligheidstroepen meegenomen.

Een verslaggever ter plaatse heeft tegen het Franse persagentschap AFP gezegd dat er traangas tegen de betogers is ingezet en dat er daarna op de demonstranten werd geschoten om de menigte uiteen te drijven. Of daarbij sprake was van rubberkogels of scherpe ammunitie is nog niet duidelijk. Ook is niet duidelijk of en hoeveel doden en gewonden er zijn gevallen.

Zondag was het na weken demonstraties tegen de legercoup opnieuw erg onrustig in Myanmar. Buitenlandse ambassades drongen er bij het leger op aan om geen geweld te gebruiken tegen de vreedzame demonstranten. De Amerikaanse ambassade waarschuwde voor troepenbewegingen in Yangon, de grootste stad van het land. Verder zijn er berichten van telecommunicatiestoringen. Naar verluidt legt het leger in de nacht van zondag op maandag de stroom en het internet in het land plat.

De ambassade van de Verenigde Staten heeft Amerikanen in Myanmar zondag geadviseerd om een veilig heenkomen te zoeken en binnen te blijven. Een dergelijk advies van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken is voor Nederlanders al sinds begin deze maand van kracht.

Meer uit Buitenland

Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

2 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

3 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

3 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

4 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

5 uur geleden
Israël ontzegt Palestijnse vicepresident toegang tot kerstmis

BETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.

6 uur geleden
Israëlisch parlement stemt voor omstreden 7 oktober-onderzoek

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement is in een eerste stemming akkoord gegaan met het opzetten van een commissie die onderzoek gaat doen naar wat er gebeurde op en voorafgaand aan 7 oktober 2023, de dag dat Hamas Israël aanviel en de Gaza-oorlog begon. Maar die commissie is omstreden, omdat die alleen zal bestaan uit politici. Oppositiepartijen vrezen dat het onderzoek gebruikt zal worden om de echte schuldvraag te verhullen en willen liever een onafhankelijk onderzoek.

7 uur geleden