Leger moet ervoor zorgen dat Lombardije op slot blijft
ROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse leger gaat erop toezien dat de noordelijke regio Lombardije, die zwaar is getroffen door het coronavirus, op slot blijft. De gouverneur van Lombardije, Attilio Fontana, zei dat de regering in Rome heeft ingestemd met het verzoek van de regio om militairen te laten patrouilleren.
Fontana zei dat 114 militairen worden ingezet. "Dat is nog te weinig, maar het is wel positief."
Italië is met ruim 3400 doden het zwaarst getroffen land ter wereld door het coronavirus. In het noorden van het land eiste de longziekte Covid-19 ongeveer 3000 levens.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP/RTR) - De Griekse politie heeft drie arrestaties verricht na een reeks aanslagen in de stad Thessaloniki. Die lijken gericht te zijn geweest tegen politici van de regerende partij Nea Dimokratia (ND) en hebben zeker één persoon het leven gekost.
25 minuten geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft een noodplan in werking gesteld vanwege de extreme hitte in delen van het land. Dat meldt BFMTV. Het kabinet van premier Sébastien Lecornu was eerder op vrijdag in spoed bijeen om de hittemaatregelen te bespreken.
30 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse parlement heeft een wet aangenomen die de keizerlijke opvolging moet verzekeren. Een Japanse wet over troonopvolging uit 1947 staat niet toe dat vrouwen keizer kunnen worden, waardoor de 24-jarige prinses Aiko als enige kind van keizer Naruhito geen aanspraak maakt op de keizerstitel. De wetswijziging moet daarom de erfopvolging verruimen, zodat ook mannen die verder afstammen van de keizerlijke familie keizer kunnen worden. Dit door hen op te nemen in de familie.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt een half miljoen pond (586.000 euro) aan donaties aan de Reform UK-partij van Nigel Farage. Het geld komt volgens The Times van de moeder van George Cottrell, een bondgenoot van Farage die in de VS een gevangenisstraf heeft uitgezeten voor fraude.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - In het noorden van Keulen is vrijdag een relatief grote bom uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. Dat meldt het stadsbestuur. Het gaat om een Amerikaanse bom van circa 500 kilo. De directe omgeving, waar ook een kinderziekenhuis ligt, wordt ontruimd. De evacuatie treft 4300 personen.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Spanje houden er rekening mee dat veel slachtoffers van de dodelijke natuurbrand bij Los Gallardos uit het buitenland komen. Negentien mensen worden vermist.
2 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR/DPA) - In Spanje wordt geschokt gereageerd op de dodelijke natuurbranden in het zuiden. Het dodental staat op elf en een tiental mensen raakte gewond. Regionaal gezondheidsminister Antonio Sanz noemde de situatie een "ongekende tragedie".
3 uur geleden