
Leger Libanon: doden bij aanval, militairen en blauwhelmen gewond
SIDON (ANP/AFP/RTR) - Door een Israëlische aanval bij de Libanese stad Sidon zijn zeker drie doden gevallen en meerdere Libanese militairen en buitenlandse blauwhelmen gewond geraakt. Dat meldt de Libanese krijgsmacht, die stelt dat Israël een aanval uitvoerde bij een controlepost.
In een verklaring staat dat Israël een auto bestookte die door de controlepost reed. De drie inzittenden van het voertuig overleefden dat niet, zegt de krijgsmacht. Daarnaast raakten drie Libanese militairen en een groepje blauwhelmen gewond.
De gewonde Libanese militairen zouden de controlepost hebben bemand, de VN-militairen zaten in een voertuig dat ook passeerde. Zij komen volgens de krijgsmacht uit Maleisië.
Droneaanval
UNIFIL bevestigt het incident en zegt dat vijf blauwhelmen lichtgewond raakten. Ze waren net aangekomen en onderweg naar het zuiden van Libanon toen in de buurt een droneaanval plaatsvond.
De afgelopen tijd raakten vaker UNIFIL-militairen gewond tijdens de strijd in Libanon. Daar probeert Israël de Hezbollahbeweging uit te schakelen. Vredesmacht UNIFIL bestaat uit duizenden militairen uit tientallen landen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.
13 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.
2 uur geledenBASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Een groot zeilschip van de Mexicaanse marine is zaterdag rond 20.30 uur (lokale tijd) in botsing gekomen met de Brooklyn Bridge in New York. Volgens de politie en de Mexicaanse marine zijn 22 mensen gewond geraakt. Drie van hen verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenPALM SPRINGS (ANP/RTR/AFP) - De FBI zegt dat de bomaanslag zaterdag op een vruchtbaarheidskliniek in Palm Springs een terreuraanslag was en de kliniek waarschijnlijk opzettelijk is aangevallen. "Dit was een opzettelijke terroristische daad. Naarmate ons onderzoek vordert, zullen we bepalen of het om internationaal terrorisme of binnenlands terrorisme gaat", zei Akil Davis van de FBI in Los Angeles tegen verslaggevers.
5 uur geleden