Leger Israël zegt niet op menigte in Gaza te hebben geschoten
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger zegt dat er niet op de grote menigte is geschoten die op een konvooi met hulpgoederen in Gaza was afgekomen. In een verklaring zegt het leger dat er wel waarschuwingsschoten zijn gelost en volgens The Times of Israel meldt het leger ook dat op een aantal mensen is geschoten die op militairen en een tank afliepen.
Zij zouden een bedreiging hebben gevormd voor de militairen, waardoor waarschuwingsschoten zijn gelost en ook gericht op benen is geschoten. Maar daardoor zouden volgens het leger niet meer dan tien slachtoffers zijn gevallen, aldus The Times of Israel.
De mensen kwamen volgens Israël vooral om het leven door het gedrang dat ontstond bij het plunderen van de trucks met goederen. De nachten ervoor zijn volgens het leger ook dergelijke operaties met hulpkonvooien uitgevoerd, die zonder problemen verliepen.
Luchtaanval
Het Israëlische leger zegt dat het het hulpkonvooi beschermde toen het fatale incident donderdagochtend plaatsvond. Een legerwoordvoerder benadrukt dat er geen (lucht)aanval is uitgevoerd.
Volgens het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid in Gaza schoten Israëlische militairen meer dan honderd mensen dood en raakten er door het Israëlische geweld meer dan zevenhonderd mensen gewond.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
9 uur geleden