
Leger Israël: vrijgelaten gijzelaars in goede toestand
TEL AVIV (ANP/DPA) - De 24 gijzelaars die vrijdag door Hamas zijn vrijgelaten, hebben volgens het Israëlische leger medische tests ondergaan en verkeren in "goede toestand". Twee van hen werden direct naar een ziekenhuis gebracht, maar de reden daarvoor is niet bekendgemaakt.
De 22 anderen werden vanuit Egypte, waar ze de grens vanuit de Gazastrook waren overgestoken, naar een basis van de Israëlische luchtmacht in het zuiden van Israël gebracht. Zij gaan met helikopters naar ziekenhuizen, waar ze worden herenigd met hun families.
De groep bestaat uit dertien Israëliërs en volgens bemiddelaar Qatar uit tien Thai en één Filipijn. Thailand had het eerder zelf over twaalf Thaise staatsburgers. De vrijlating van de Aziaten zou met een aparte deal zijn geregeld met hulp van Qatar en Egypte.
Hamas laat volgens afspraken met Israël vijftig gijzelaars vrij in ruil voor 150 Palestijnse vrouwen en tieners in Israëlisch gevangenschap. Vrijdag zijn 39 Palestijnen vrijgelaten en is volgens de deal ook een vierdaags staakt-het-vuren ingegaan, die volgens Israël telkens met één dag wordt verlengd voor elke tien extra gijzelaars die vrijkomen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft Cambodja beschuldigd van het schenden van het bestand, voor de tweede dag op rij. De schendingen zouden op drie locaties langs de betwiste grens hebben plaatsgevonden. Cambodja ontkent.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland en enkele andere EU-landen, waaronder Italië, blokkeren een voorstel om Israël strafmaatregelen op te leggen om de humanitaire noodsituatie in de Gazastrook. Dat melden diplomaten aan persbureau dpa.
8 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Een zware aardbeving met een kracht van 8,7 in het uiterste oosten van Rusland heeft geleid tot tsunamiwaarschuwingen voor golven tot drie meter hoog die mogelijk de kusten van Rusland en Hawaï kunnen bereiken. Daarvoor waarschuwden de Amerikaanse autoriteiten dinsdagavond (lokale tijd).
9 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat baanbrekende socialemediawetten gebruiken om kinderen onder de zestien jaar te weren van de videoplatform YouTube. Dat maakte minister van Communicatie Anika Wells woensdag bekend. Ze wil met de maatregel kinderen beschermen tegen "roofzuchtige algoritmes".
9 uur geleden