Leger Israël: vrijgelaten gijzelaars in goede toestand
TEL AVIV (ANP/DPA) - De 24 gijzelaars die vrijdag door Hamas zijn vrijgelaten, hebben volgens het Israëlische leger medische tests ondergaan en verkeren in "goede toestand". Twee van hen werden direct naar een ziekenhuis gebracht, maar de reden daarvoor is niet bekendgemaakt.
De 22 anderen werden vanuit Egypte, waar ze de grens vanuit de Gazastrook waren overgestoken, naar een basis van de Israëlische luchtmacht in het zuiden van Israël gebracht. Zij gaan met helikopters naar ziekenhuizen, waar ze worden herenigd met hun families.
De groep bestaat uit dertien Israëliërs en volgens bemiddelaar Qatar uit tien Thai en één Filipijn. Thailand had het eerder zelf over twaalf Thaise staatsburgers. De vrijlating van de Aziaten zou met een aparte deal zijn geregeld met hulp van Qatar en Egypte.
Hamas laat volgens afspraken met Israël vijftig gijzelaars vrij in ruil voor 150 Palestijnse vrouwen en tieners in Israëlisch gevangenschap. Vrijdag zijn 39 Palestijnen vrijgelaten en is volgens de deal ook een vierdaags staakt-het-vuren ingegaan, die volgens Israël telkens met één dag wordt verlengd voor elke tien extra gijzelaars die vrijkomen.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP) - De Verenigde Staten zeggen Nederland en andere landen niet te hebben gevraagd de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado te beletten naar haar land terug te keren. Dat is "niet waar", bezwoer buitenlandminister Marco Rubio woensdag in Athene.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie stelt "dat de onbeschrijfelijke wreedheid en terreur" van 7 oktober 2023 "nooit meer mogen voorkomen". Ze doelt op de terroristische aanslagen van Hamas in Israël. Ze tekent daarbij meteen aan dat de EU ervan overtuigd is dat "niets terreur rechtvaardigt", schrijft ze op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse inlichtingendiensten hebben een onderzoek ingesteld naar aanleiding van de aanhouding van een voormalige Duitse inlichtingenchef, meldt de krant The Telegraph. Het voormalige hoofd van de Duitse buitenlandse inlichtingendienst BND August Hanning zit vast voor het kopen van geheimen nadat hij voor zichzelf was begonnen. Mogelijk waren daar ook buitenlandse geheimen bij.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn sinds dinsdagavond zeker elf mensen omgekomen, melden de autoriteiten in dat land. Daarbij werden tientallen kruis- en ballistische raketten ingezet, aldus de Oekraïense luchtmacht woensdagochtend op Telegram. Onder meer in hoofdstad Kyiv, de noordelijk gelegen stad Pryloeky en de regio Poltava vielen doden. Ook de nabijgelegen regio's Charkiv en Dnipropetrovsk waren doelwit. Tientallen mensen raakten gewond.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk schort het gebruik van flitsgranaten bij de massale scholierenprotesten op. De stap volgt nadat een 15-jarige scholier door een flitsgranaat van de politie een hand had verloren.
2 uur geledenKFAR AZA/GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische kibboets van Kfar Aza waar 64 inwoners zijn omgekomen en 18 werden ontvoerd bij een aanval van Hamas drie jaar geleden, heeft een herdenking plaatsgevonden. Zo'n 1221 mensen in Israël kwamen om toen Hamasstrijders een grootschalige aanval in het zuiden van Israël pleegden. Ze ontvoerden 251 gijzelaars naar Gaza, waarvan 44 al waren gedood tijdens de aanval.
3 uur geledenOLYMPIA (ANP/DPA/AFP) - In de Verenigde Staten is een man gearresteerd die wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan de reeks dodelijke schietpartijen in de West-Canadese plaats Tumbler Ridge in februari. Dat heeft het Openbaar Ministerie van de staat Washington bekendgemaakt.
9 uur geleden