Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël: vrijgelaten gijzelaars in goede toestand

Leger Israël: vrijgelaten gijzelaars in goede toestand

TEL AVIV (ANP/DPA) - De 24 gijzelaars die vrijdag door Hamas zijn vrijgelaten, hebben volgens het Israëlische leger medische tests ondergaan en verkeren in "goede toestand". Twee van hen werden direct naar een ziekenhuis gebracht, maar de reden daarvoor is niet bekendgemaakt.

De 22 anderen werden vanuit Egypte, waar ze de grens vanuit de Gazastrook waren overgestoken, naar een basis van de Israëlische luchtmacht in het zuiden van Israël gebracht. Zij gaan met helikopters naar ziekenhuizen, waar ze worden herenigd met hun families.

De groep bestaat uit dertien Israëliërs en volgens bemiddelaar Qatar uit tien Thai en één Filipijn. Thailand had het eerder zelf over twaalf Thaise staatsburgers. De vrijlating van de Aziaten zou met een aparte deal zijn geregeld met hulp van Qatar en Egypte.

Hamas laat volgens afspraken met Israël vijftig gijzelaars vrij in ruil voor 150 Palestijnse vrouwen en tieners in Israëlisch gevangenschap. Vrijdag zijn 39 Palestijnen vrijgelaten en is volgens de deal ook een vierdaags staakt-het-vuren ingegaan, die volgens Israël telkens met één dag wordt verlengd voor elke tien extra gijzelaars die vrijkomen.

Meer uit Buitenland

Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

12 minuten geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

1 uur geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

2 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

3 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

4 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

5 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden