Leger Israël tegen inwoners zuiden Libanon: ga nog niet naar huis
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten hebben inwoners van het zuiden van Libanon opgeroepen nog niet terug te keren naar huis. Israël voert nog aanvallen uit op doelen van Hezbollah in bewoonde gebieden, zegt een woordvoerder op X. "Voor jullie eigen bescherming: ga tot nader order niet terug naar jullie huizen. Ga niet naar het zuiden. Iedereen die naar zuiden gaat, kan daarmee zijn leven riskeren."
De strijd tussen Israël en Hezbollah laaide op na aanvang van de Gazaoorlog en escaleerde de afgelopen tijd steeds verder. Israël doodde onder meer Hezbollahleider Hassan Nasrallah en andere topfiguren van de groep. Hezbollah verklaarde op zaterdag een raketaanval te hebben uitgevoerd op een Israëlische basis bij kuststad Haifa. Israël heeft niet bevestigd dat die aanval heeft plaatsgevonden. Israëlische media berichten dat ook geen luchtalarm klonk.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
1 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
15 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
18 uur geleden