Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël roept ultraorthodoxe Joden op voor dienstplicht

Leger Israël roept ultraorthodoxe Joden op voor dienstplicht

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft leden van de ultraorthodoxe Joodse gemeenschap opgeroepen voor de dienstplicht. Het gaat om een eerste groep van duizend mannen, de komende weken gevolgd door nog eens 2000. De oproep is bedoeld om de gelederen van het leger te versterken, nu Israël oorlog voert in de Gazastrook.

Het Hooggerechtshof oordeelde onlangs dat het ministerie van Defensie niet langer vrijstellingen kon verlenen aan Joodse seminariestudenten voor de militaire dienst. Deze uitzondering gold sinds de oprichting van Israël in 1948, toen het aantal ultraorthodoxen nog heel klein was.

Het nieuwe beleid werd tegengewerkt door de twee religieuze partijen in de regering van premier Benjamin Netanyahu. Daardoor kwam de rechtse coalitie onder zware druk te staan, terwijl de oorlog in Gaza voortduurt.

Leiders van de snelgroeiende ultraorthodoxe gemeenschap zeggen dat het dwingen van seminariestudenten om samen met seculiere Israëli's, onder wie vrouwen, te dienen hun identiteit als religieuze Joden dreigt te vernietigen. Sommige rabbijnen hebben er bij iedereen in hun gemeenschap op aangedrongen de oproepen te verbranden.

Meer uit Buitenland

Weer doden gemeld in Gaza na aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.

28 minuten geleden
'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

55 minuten geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

1 uur geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

1 uur geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

2 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

2 uur geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden