
Leger Israël meldt dood negen Iraanse nucleaire wetenschappers
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat bij de aanvallen op Iran negen vooraanstaande Iraanse nucleaire wetenschappers zijn omgekomen. Israël beweert al decennia dat Iran op het punt staat een kernwapen te ontwikkelen en de gedode wetenschappers zouden hebben deelgenomen aan het programma om dat te verwezenlijken. Een Iraans persbureau, Tasnim, meldt zaterdag drie dode wetenschappers.
Circa 150 doelen zijn aangevallen, inclusief de nucleaire centra van Esfahan en Natanz. Die zijn volgens Israël aanzienlijk beschadigd en volgens een woordvoerder zal het meer dan weken kosten om de schade te herstellen. Volgens het leger zijn er nu geen belemmeringen meer voor meer aanvallen, "de weg naar Teheran is feitelijk open", aldus een woordvoerder.
"Teheran zal branden" volgens de Israëlische defensieminister Israel Katz, indien Iran de aanvallen op Israël niet stopt. In Teheran wonen naar schatting 26 miljoen mensen. Het is na Caïro de grootste metropool in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.
5 uur geleden