Leger Israël meldt doden van Hezbollah-commandant
TEL AVIV (ANP) - Hezbollah-commandant Ismail al Zin is omgekomen door een Israëlische luchtaanval. Dat meldt het Israëlische leger op Telegram. Zijn voertuig werd geraakt in het Zuid-Libanese dorp Kounine.
In het bericht beweert het leger dat Al Zin "een belangrijke commandant was in de antitankraket-eenheid van Hezbollah" en dat hij in die hoedanigheid "verantwoordelijk was voor tientallen antitankraketten tegen Israëlische burgers en troepen".
Hezbollah heeft Al Zins dood bevestigd op Telegram. Het is ongebruikelijk voor Hezbollah om de dood van een van zijn strijders te bevestigen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten vervolgen een agent voor een incident waarbij een scholier gewond raakte. De politieman zou vorige week van dichtbij een traangasgranaat op de jongen hebben afgevuurd tijdens de scholierenprotesten.
1 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft de Franse ambassadeur in Teheran, Pierre Cochard, om opheldering gevraagd over het optreden van de oproerpolitie tegen demonstrerende middelbare scholieren.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische Nationale Veiligheidsraad (NSC) heeft gewaarschuwd voor aanslagen op Israëliërs en Joden over de hele wereld komende woensdag. Het is dan drie jaar sinds de Hamas-aanslagen van 7 oktober op Israël. "Terroristische organisaties, aangevoerd door Iran en zijn bondgenoten, Hamas en wereldwijde jihadistische groeperingen, zien de datum als een belangrijke mijlpaal", aldus de raad.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft in het parlement gezegd dat de lessen op middelbare scholen deze week worden geschrapt om tijd te maken voor intern overleg in de onderwijsinstellingen. Hij sprak van "een periode voor interne democratie" waar de minister van Onderwijs Édouard Geffray tijd voor wil.
3 uur geledenBAMAKO (ANP/RTR) - Separatisten in Mali hebben hun terugtrekking gemeld uit de strategisch belangrijke plaats Kidal. Dat is volgens het Azawad Liberation Front (FLA) een reactie op luchtaanvallen van de strijdkrachten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen hebben sinds 1 september meer dan 700 miljoen dollar (622 miljoen euro) uitgegeven aan extra advertenties rond de midterms, de tussentijdse verkiezingen in de VS. Volgens NBC News is het geld bedoeld om te voorkomen dat Democraten er op onverwachte plekken met de winst vandoor gaan.
4 uur geledenLYON (ANP) - Bij de middelbare scholierenbetoging in Lyon zijn volgens Franse media de betogers vergezeld van leraren, ouders en vakbondsmensen. Ouders zijn niet alleen verontwaardigd over misstanden in het onderwijs, maar ook bezorgd over de veiligheid van hun kinderen tijdens de demonstraties.
4 uur geleden