Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël komt met zones voor 'evacuatie' Palestijnen in Gaza

Leger Israël komt met zones voor 'evacuatie' Palestijnen in Gaza

TEL AVIV/KHAN YOUNIS (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger heeft de Gazastrook opgedeeld in kleine genummerde zones om de bevolking instructies te geven over waar ze wel of niet mogen zijn. De kaart met de zones wordt onder meer via sociale media verspreid. Palestijnen krijgen volgens het leger instructies welke zone ze moeten verlaten. Dit is volgens de Israël voor hun veiligheid.

De kaart is "voor de volgende fase van de oorlog" en dient voor "veilige evacuaties van burgers", volgens het leger. Dat heeft van 7 oktober tot 24 november grote delen van vooral het noorden van de Gazastrook met bombardementen verwoest. Volgens cijfers van VN-organisaties is zeker 60 procent van de woningen beschadigd of verwoest. Bij de bombardementen vielen meer dan 15.000 doden, onder wie veel vrouwen en kinderen. Door de luchtaanvallen is 80 procent van de circa 2,3 miljoen bewoners ontheemd. Velen zijn van de noordelijke Gazastrook naar het zuiden gevlucht.

In de tweede stad van de Gazastrook, Khan Younis in het zuiden, zijn volgens plaatselijke meldingen vrijdag al pamfletten uitgestrooid door de Israëli's met in het Arabisch de opdracht aan de bewoners van bepaalde gebieden om naar Rafah aan de Egyptische grens te gaan.

Meer uit Buitenland

Britse minister dankt Nederland na repatriatie passagiers Hondius

LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.

1 uur geleden
Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

3 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

3 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

6 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

11 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

12 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

12 uur geleden