Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël komt met zones voor 'evacuatie' Palestijnen in Gaza

Leger Israël komt met zones voor 'evacuatie' Palestijnen in Gaza

TEL AVIV/KHAN YOUNIS (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger heeft de Gazastrook opgedeeld in kleine genummerde zones om de bevolking instructies te geven over waar ze wel of niet mogen zijn. De kaart met de zones wordt onder meer via sociale media verspreid. Palestijnen krijgen volgens het leger instructies welke zone ze moeten verlaten. Dit is volgens de Israël voor hun veiligheid.

De kaart is "voor de volgende fase van de oorlog" en dient voor "veilige evacuaties van burgers", volgens het leger. Dat heeft van 7 oktober tot 24 november grote delen van vooral het noorden van de Gazastrook met bombardementen verwoest. Volgens cijfers van VN-organisaties is zeker 60 procent van de woningen beschadigd of verwoest. Bij de bombardementen vielen meer dan 15.000 doden, onder wie veel vrouwen en kinderen. Door de luchtaanvallen is 80 procent van de circa 2,3 miljoen bewoners ontheemd. Velen zijn van de noordelijke Gazastrook naar het zuiden gevlucht.

In de tweede stad van de Gazastrook, Khan Younis in het zuiden, zijn volgens plaatselijke meldingen vrijdag al pamfletten uitgestrooid door de Israëli's met in het Arabisch de opdracht aan de bewoners van bepaalde gebieden om naar Rafah aan de Egyptische grens te gaan.

Meer uit Buitenland

Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

28 minuten geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

1 uur geleden
Laatste lichamen van omgekomen duikers Malediven geborgen

MALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.

1 uur geleden
Oekraïense vrouwen weer geheel vrij om land in en uit te reizen

KYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.

1 uur geleden
Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

3 uur geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

4 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

5 uur geleden