Leger Israël: inwoners van Gaza moeten binnen 24 uur verhuizen
NEW YORK (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft de Verenigde Naties donderdag geïnformeerd dat de 1,1 miljoen Palestijnen in Gaza binnen de komende 24 uur naar het zuiden van de enclave moeten verhuizen, zei een woordvoerder van de VN. De Palestijnen vrezen dat dit een voorbode kan zijn van een gepland Israëlische grondoffensief.
"Het is volgens de Verenigde Naties onmogelijk dat zulke bewegingen plaatsvinden zonder verwoestende humanitaire gevolgen", zei een woordvoerder van de VN in een verklaring.
"Als het wordt bevestigd, doen de VN een dringend beroep om zo'n bevel in te trekken om wat toch al een tragedie is niet in een rampzalige situatie te laten veranderen", zei hij.
VN-personeel
Het Israëlische leger gaf niet onmiddellijk commentaar over de waarschuwing, ook de Israëlische VN-afvaardiging reageerde niet onmiddellijk op een verzoek om commentaar.
Volgens de VN-woordvoerder was het bevel ook van toepassing op alle VN-personeel en mensen die onderdak kregen in VN-faciliteiten, waaronder scholen, gezondheidscentra en klinieken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
12 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
12 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
13 uur geleden