Leger Israël: brengen couveuses naar Al Shifaziekenhuis
TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt bezig te zijn met het overbrengen van couveuses naar het Al Shifaziekenhuis in Gaza-Stad. Op sociale media is een foto gedeeld van een militair bij een busje met couveuses.
De medische apparaten komen volgens het leger van een ziekenhuis in Israël. In Al Shifa, het grootste ziekenhuis van Gaza, zouden 36 te vroeg geboren baby's liggen die eigenlijk couveuses nodig hebben. Sinds de stroom er zaterdag uitviel, zijn volgens het lokale ministerie van Gezondheid zeven pasgeboren baby's overleden. Die melden dat in totaal 34 patiënten zijn gestorven.
Al Shifa wordt al dagenlang omsingeld door Israëlische militairen en in de omgeving vinden zware gevechten plaats. In het ziekenhuis liggen tussen de 600 en 650 patiënten, meldt VN-organisatie OCHA. Ook zouden op het ziekenhuisterrein zo'n 200 tot 500 medewerkers en 1500 ontheemden zijn.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
4 uur geleden