Leger Israël: blijven nog minstens twee maanden vechten in Gaza
TEL AVIV (ANP) - Na de gevechtspauze tussen Hamas en Israël in de Gazastrook is het Israëlische leger van plan om er nog minstens twee maanden "intens" strijd te leveren. Dat zegt volgens Israëlische media minister van Defensie Yoav Gallant.
Woensdag had Gallant al verkondigd dat de Israëlische aanvallen op de Gazastrook "met volle kracht doorgaan" na het aflopen van het staakt-het-vuren. Maar in sommige hoofdsteden werd toch gehoopt dat het bestand een positief vervolg krijgt.
Volgens onder meer The Times of Israel zei Gallant donderdag tegen troepen dat ze zich moeten organiseren, wapens moeten herbevoorraden en zich klaarmaken om de gevechten verder te zetten. Gallant wil naar eigen zeggen druk blijven uitoefenen zodat meer gijzelaars, die door Hamas in de Gazastrook worden vastgehouden, naar Israël terug kunnen.
Hamas heeft in een deal met Israël toegezegd om vijftig vrouwen en kinderen vrij te laten die de militante groepering op 7 oktober naar de Gazastrook ontvoerde. Israël laat in ruil 150 gevangen Palestijnse vrouwen en tieners vrij. Ook begint vrijdag om 07.00 uur een staakt-het-vuren van vier dagen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
5 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
12 uur geleden