Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël blijft langer dan afgesproken in Libanon

Leger Israël blijft langer dan afgesproken in Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische regering heeft bevestigd dat de Israëlische troepen zich niet binnen de afgesproken termijn volledig terugtrekken uit Libanon. Donderdag meldden Israëlische media al dat zondag niet alle troepen terugkeren en dat daarover werd overlegd met de Amerikaanse regering.

Volgens het wapenstilstandsakkoord met Hezbollah van eind november moeten de Israëli's zondag het Libanese grondgebied verlaten en moeten Hezbollahstrijders zich ten noorden van de rivier de Litani hebben teruggetrokken. Zondag eindigt het bestand van zestig dagen voor de terugtrekkingen.

Dan zouden beide partijen aan de afspraken moeten voldoen. Het bestand kwam tot stand dankzij bemiddeling van vooral de Verenigde Staten en Frankrijk. Het Libanese leger en de VN-vredesmacht zouden vanaf zondag de enige gewapende groepen in het zuiden van Libanon zijn.

Israël stelt dat de terugtrekking langer dan zestig dagen gaat duren, zonder aan te geven hoe lang er troepen op Libanees grondgebied blijven. De Israëlische minister van Defensie Yisrael Katz betoogde donderdag al dat Israël in een bufferzone langs de grens moet blijven, omdat Hezbollah nog niet alle afspraken is nagekomen.

Meer uit Buitenland

Bestrijding van brand Hoge Venen bemoeilijkt door storm

LUIK (ANP/BELGA) - Het bestrijden van de brand in het Belgische gebied de Hoge Venen werd in de nacht van woensdag op donderdag bemoeilijkt door het slechte weer. Het zicht was slecht, er waren bomen omgevallen door de storm en de paden waren moeilijk begaanbaar, meldt het bestuur van de provincie Luik.

1 uur geleden
Dodental aanvallen in Oekraïne stijgt, Zelensky vraagt Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental door aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot dertien, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Rusland "investeert in ballistische raketten en escalatie", zegt de president. Daar helpen volgens hem alleen Patriot-raketten tegen. Hij vraagt al langer om die luchtverdedigingsraketten omdat Oekraïne er niet genoeg heeft om Russische aanvallen met de zware, snelle wapens af te slaan.

1 uur geleden
Colombia kondigt economische noodtoestand af

BOGOTÁ (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Colombia heeft een economische noodtoestand van dertig dagen uitgeroepen om de gevolgen van de aardbeving aan te pakken. Het decreet, dat woensdagavond lokale tijd door de hele ministerraad werd ondertekend, geeft president Abelardo de la Espriella tijdelijk de bevoegdheid om economische en fiscale regels in te voeren zonder goedkeuring van het parlement.

2 uur geleden
Oprichter omgevallen vastgoedconcern Evergrande krijgt levenslang

HONGKONG (ANP/RTR) - Een Chinese rechtbank heeft de oprichter van het omgevallen vastgoedconcern China Evergrande Group veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ook moeten al zijn persoonlijke bezittingen in beslag worden genomen, zo oordeelde de rechtbank.

2 uur geleden
Doden door aanval Russische ballistische raketten op Kyiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker acht doden zijn gevallen en raakten 33 anderen gewond. Aan de oostkant van Kyiv, in het district Brovary, kwam ook een man om het leven.

2 uur geleden
Trump: enorme economische gevolgen voor elk land dat Iran steunt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gewaarschuwd voor economische consequenties voor elk land dat Teheran steunt of Iran "op enigerlei wijze een reddingsboei toewerpt".

8 uur geleden
Doden door aanval Russische ballistische raketten op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag bestookt met Russische ballistische raketten, zo liet burgemeester Vitali Klitsjko weten. Daarbij zouden zeker twee doden zijn gevallen. Zes anderen raakten gewond.

8 uur geleden