Leger Israël blijft langer dan afgesproken in Libanon
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische regering heeft bevestigd dat de Israëlische troepen zich niet binnen de afgesproken termijn volledig terugtrekken uit Libanon. Donderdag meldden Israëlische media al dat zondag niet alle troepen terugkeren en dat daarover werd overlegd met de Amerikaanse regering.
Volgens het wapenstilstandsakkoord met Hezbollah van eind november moeten de Israëli's zondag het Libanese grondgebied verlaten en moeten Hezbollahstrijders zich ten noorden van de rivier de Litani hebben teruggetrokken. Zondag eindigt het bestand van zestig dagen voor de terugtrekkingen.
Dan zouden beide partijen aan de afspraken moeten voldoen. Het bestand kwam tot stand dankzij bemiddeling van vooral de Verenigde Staten en Frankrijk. Het Libanese leger en de VN-vredesmacht zouden vanaf zondag de enige gewapende groepen in het zuiden van Libanon zijn.
Israël stelt dat de terugtrekking langer dan zestig dagen gaat duren, zonder aan te geven hoe lang er troepen op Libanees grondgebied blijven. De Israëlische minister van Defensie Yisrael Katz betoogde donderdag al dat Israël in een bufferzone langs de grens moet blijven, omdat Hezbollah nog niet alle afspraken is nagekomen.
Meer uit Buitenland
DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.
32 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.
2 uur geledenBETHLEHEM (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft ongeveer negentig vrijwilligers opgepakt die Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Hun aanhouding wordt onder meer gemeld door Rabbis for Human Rights, een van de organisaties die betrokken was bij de actie.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea is van plan om zijn luidsprekers met propaganda langs de grens met Zuid-Korea weer aan te zetten. Er zijn ook militaire eenheden in "vuurpositie" gebracht, aldus Kim Yo-jong, de machtige zus van de leider Kim Jong-un.
5 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft kritiek geuit op buitenlandse leiders die volgens hem met hun uitspraken over de rellen in Frankrijk campagne voeren voor aankomende verkiezingen. Dit zou "ten koste van Frankrijk" gaan. Zijn commentaar lijkt gericht op de Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse cyberveiligheidsinstantie NCSC waarschuwt Britse organisaties zo spoedig mogelijk computersystemen die werken met programmeertaal PHP te updaten. Eerder werden twee ernstige kwetsbaarheden gevonden in de programmeertaal die onderliggend is aan circa 70 procent van de websites wereldwijd.
6 uur geleden