Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Israël blijft langer dan afgesproken in Libanon

Leger Israël blijft langer dan afgesproken in Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische regering heeft bevestigd dat de Israëlische troepen zich niet binnen de afgesproken termijn volledig terugtrekken uit Libanon. Donderdag meldden Israëlische media al dat zondag niet alle troepen terugkeren en dat daarover werd overlegd met de Amerikaanse regering.

Volgens het wapenstilstandsakkoord met Hezbollah van eind november moeten de Israëli's zondag het Libanese grondgebied verlaten en moeten Hezbollahstrijders zich ten noorden van de rivier de Litani hebben teruggetrokken. Zondag eindigt het bestand van zestig dagen voor de terugtrekkingen.

Dan zouden beide partijen aan de afspraken moeten voldoen. Het bestand kwam tot stand dankzij bemiddeling van vooral de Verenigde Staten en Frankrijk. Het Libanese leger en de VN-vredesmacht zouden vanaf zondag de enige gewapende groepen in het zuiden van Libanon zijn.

Israël stelt dat de terugtrekking langer dan zestig dagen gaat duren, zonder aan te geven hoe lang er troepen op Libanees grondgebied blijven. De Israëlische minister van Defensie Yisrael Katz betoogde donderdag al dat Israël in een bufferzone langs de grens moet blijven, omdat Hezbollah nog niet alle afspraken is nagekomen.

Meer uit Buitenland

Poetin bezoekt betwiste eilandengroep de Koerilen

KOERILSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.

2 uur geleden
Saba kampt met ernstig watertekort door aanhoudende droogte

THE BOTTOM (ANP) - Het openbare waterdistributiesysteem op Saba is dinsdagavond (lokale tijd) buiten werking gesteld, zo heeft de overheid woensdag bekendgemaakt. Dat is nodig om de watervoorraden de gelegenheid te geven zich aan te vullen en om de voortdurende productie van drinkwater te ondersteunen.

6 uur geleden
Economische noodtoestand in Colombia na aardbeving

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft een economische noodtoestand afgekondigd na de dodelijke aardbeving van maandag in het westen van het land. Ook beloofde de president dat het land weer opgebouwd zal worden. "We zullen doen wat nodig is om als land en maatschappij weer terug te veren", zei hij in een verklaring.

7 uur geleden
Buitenlandse media in de ban van de zonsverduistering

MADRID (ANP) - Buitenlandse media hebben volop geschreven over de zonsverduistering die in vooral Europese landen te zien was. Op veel plekken werden liveblogs opgetuigd om verslag te doen van het bijzondere verschijnsel.

11 uur geleden
Volledige zonsverduistering overal voorbij

MADRID (ANP) - De volledige zonsverduistering is geëindigd in de Middellandse Zee, voorbij de Spaanse Balearen. Het was de laatste plek waar het weerfenomeen te zien was. In delen van IJsland, Groenland, Portugal en Spanje kwam de volledige verduistering voorbij. In veel andere landen, waaronder Nederland, was een gedeeltelijke eclips te zien.

11 uur geleden
Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt om meer tijd door te kunnen brengen met haar familie. Dat laat de Amerikaanse president Donald Trump weten op zijn Truth Social. Volgens Trump wordt Leavitt nu "een van mijn belangrijkste externe adviseurs en een invloedrijke stem binnen de Republikeinse partij".

11 uur geleden
Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op zijn ouders, Rob en Michele Reiner. Dat heeft de openbaar aanklager volgens Amerikaanse media woensdag gemeld tijdens een korte zitting in Los Angeles. Nick Reiner was bij de zitting aanwezig.

11 uur geleden