Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger ingezet voor opruimwerk na verwoestende tornado Tsjechië

PRAAG (ANP/DPA) - In Tsjechië zijn de opruimwerkzaamheden zaterdag in volle gang na de verwoestende tornado van afgelopen week. Militairen en brandweerlieden verwijderen voertuigen die waren weggeslingerd door de storm. Experts kijken ondertussen bij welke gebouwen sprake is van instortingsgevaar.

De tornado zorgde donderdag voor een ongekende ravage in het EU-land. Dat gebeurde in een gebied dat ongeveer 500 meter breed en 26 kilometer lang is. "Ik heb de oorlog overleefd, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", zei een oudere vrouw tegen persbureau CTK.

De storm kostte het leven aan zeker vijf mensen en 200 personen raakten gewond. Onder de doden bevindt zich een zwangere vrouw uit buurland Slowakije, wier ongeboren kind eveneens om het leven kwam. De autoriteiten denken niet dat er nog mensen onder het puin liggen.

Donaties wederopbouw

Honderden gebouwen zijn weggevaagd of liepen zware schade op. De regering zegt 16 miljoen euro uit te trekken voor de wederopbouw. Daarnaast kregen hulporganisaties in korte tijd ongeveer 6 miljoen euro aan donaties van particulieren binnen.

Premier Andrej Babis heeft al aangekondigd ook een beroep te willen doen op het Solidariteitsfonds van de EU. Landen kunnen geld krijgen uit dat Europese potje na bijvoorbeeld bosbranden, aardbevingen, stormen en overstromingen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as". Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

26 minuten geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

40 minuten geleden
Iran wil weten of VS Duitse basis mogen gebruiken in oorlog

BERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.

55 minuten geleden
Golfstaten mogen voor 16,5 miljard dollar wapens kopen van VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.

1 uur geleden
Japanse premier: alleen Trump kan wereldvrede bereiken

WASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.

1 uur geleden
Iran zegt Amerikaanse F-35 te hebben geraakt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.

1 uur geleden
Trump: ik heb Netanyahu gezegd geen gasvelden meer aan te vallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël opgedragen niet opnieuw Iraanse gasvelden aan te vallen. "Ik heb hem gezegd: doe dat niet", aldus Trump over zijn woorden tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

2 uur geleden