Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger ingezet voor opruimwerk na verwoestende tornado Tsjechië

PRAAG (ANP/DPA) - In Tsjechië zijn de opruimwerkzaamheden zaterdag in volle gang na de verwoestende tornado van afgelopen week. Militairen en brandweerlieden verwijderen voertuigen die waren weggeslingerd door de storm. Experts kijken ondertussen bij welke gebouwen sprake is van instortingsgevaar.

De tornado zorgde donderdag voor een ongekende ravage in het EU-land. Dat gebeurde in een gebied dat ongeveer 500 meter breed en 26 kilometer lang is. "Ik heb de oorlog overleefd, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", zei een oudere vrouw tegen persbureau CTK.

De storm kostte het leven aan zeker vijf mensen en 200 personen raakten gewond. Onder de doden bevindt zich een zwangere vrouw uit buurland Slowakije, wier ongeboren kind eveneens om het leven kwam. De autoriteiten denken niet dat er nog mensen onder het puin liggen.

Donaties wederopbouw

Honderden gebouwen zijn weggevaagd of liepen zware schade op. De regering zegt 16 miljoen euro uit te trekken voor de wederopbouw. Daarnaast kregen hulporganisaties in korte tijd ongeveer 6 miljoen euro aan donaties van particulieren binnen.

Premier Andrej Babis heeft al aangekondigd ook een beroep te willen doen op het Solidariteitsfonds van de EU. Landen kunnen geld krijgen uit dat Europese potje na bijvoorbeeld bosbranden, aardbevingen, stormen en overstromingen.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

8 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

9 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

10 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

12 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

13 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

14 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

15 uur geleden