Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger des Heils wil duidelijke koers over opvang Oekraïners

Leger des Heils wil duidelijke koers over opvang Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Wat de voortgang van de oorlog in Oekraïne betekent voor de opvang van gevluchte Oekraïners in Nederland moet duidelijker worden. Dat zegt Eveline Schot-Kooiman, projectmanager Oekraïne bij het Leger des Heils. De organisatie coördineert voor de overheid opvangplekken, waar het Oekraïners ook begeleidt.

Het Leger des Heils signaleert dat er ontheemden uit Oekraïne zijn die meer hulp nodig hebben. Dat gaat dan om mensen met zware problemen, zoals verstandelijke beperkingen of psychische problemen, gedragsproblemen of overmatig drankgebruik waaruit andere gedragsproblemen volgen. Dit soort problemen kan er voor zorgen dat iemand niet op zijn plek zit in een reguliere opvang, zegt Schot-Kooiman.

Als bekend is dat de opvang langer duurt, moet aandacht komen voor dit soort problemen, zegt Schot-Kooiman. "Je kunt bed, bad, brood geven maar je wil meer. Dat wordt de vraag voor de komende maanden."

Oplossingen voor problemen in de opvang

Nadat Rusland vorig jaar Oekraïne binnenviel lag de nadruk "sterk op snel actie ondernemen", schetst Schot-Kooiman. "Er was veel hectiek, iedereen kwam in de actiestand vanuit een crisisstructuur. Nu moet het besef komen dat we het nog steeds een crisis noemen en bedenken dat het veel langer kan duren."

Het Leger des Heils zegt de opvangsituatie ook te bekijken, maar dat dit in de eerste instantie bij de overheid ligt. "Dan kunnen wij weer kijken hoe we kunnen bijdragen", zegt Schot-Kooiman. Volgens het Leger des Heils is de overheid "zeker bezig" met de opvang, maar is het een "veelkoppig monster". "Denk aan het woningtekort en de weinige doorstroom van statushouders. Het is belangrijk dat Nederland hier een visie op ontwikkelt."

Soorten opvang

De grootste opvang is de gemeentelijke opvang, in zeven regio's. Per regio verschilt de grootte van de opvangplek, tussen de 35 tot 250 bedden. Vluchtelingen verblijven in bijvoorbeeld boten, hotels, kerken en kazernes.

In de particuliere opvang via RefugeeHomeNL - een samenwerking tussen het Rode Kruis, Vluchtelingenwerk, Takecarebnb en het Leger des Heils - vangen op dit moment zo'n 850 gasthuishoudens ongeveer 1600 ontheemden op. Het Leger des Heils doet huisbezoeken bij gasthuishoudens. Daarnaast zijn er nog talloze particulieren die ook Oekraïners opvangen, los van het Leger des Heils.

Meer uit Binnenland

Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

1 uur geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

4 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

4 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

10 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

11 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

12 uur geleden
Teleurstelling bij presentatoren BNNVARA en AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.

13 uur geleden