Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger des Heils verlengt project met warme kamers

Leger des Heils verlengt project met warme kamers

ALMERE (ANP) - Het Leger des Heils biedt deze winter langer zogenoemde warme kamers aan voor mensen die in de knel komen door de stijgende inflatie of zich zorgen maken over de hoge energierekening. Omdat februari traditioneel een koude maand is, verlengt de organisatie het project tot 1 maart.

Het Leger des Heils verruimde vanaf 1 november vorig jaar de openingstijden van ruim honderd buurthuiskamers. Naast plekken van het Leger des Heils kunnen mensen ook terecht in kerken, buurtcentra, instellingen, scholen, bibliotheken en bedrijven. In totaal gaat het om ruim 1300 warme kamers verspreid over heel Nederland, meldt de organisatie.

Volgens het Leger des Heils is op ongeveer de helft van de eigen locaties een stijging van het aantal bezoekers te zien. En blijven mensen vaak langer zitten en keren ze vaker terug.

Meer uit Binnenland

Dwangsommen Dolfinarium om dierenshows van de baan

DEN HAAG (ANP) - Het Dolfinarium in Harderwijk hoeft geen dwangsommen te betalen na beschuldigingen van shows met onnatuurlijk dierengedrag. Twee van de drie dwangsommen die de staatssecretaris van Natuur (LVVN) vorig jaar had opgelegd vanwege shows met dolfijnen, walrussen en zeehonden zijn door de rechter afgekeurd. In een derde zaak heeft het Dolfinarium de werkwijze aangepast.

26 minuten geleden
Van Meenen (D66) wil bezuinigingen op onderwijs voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Senator Paul van Meenen (D66) wil mogelijke bezuinigingen op onderwijs tegenhouden, als het zover komt. "U kunt me altijd wakker maken als iemand dreigt op onderwijs te bezuinigen", zei hij tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen in de Eerste Kamer.

1 uur geleden
BBB steunt begroting ook in Senaat niet als stikstofplan blijft

DEN HAAG (ANP) - De BBB steunt ook in de Eerste Kamer de begroting van het kabinet niet als de stikstofplannen niet worden aangepast. Fractievoorzitter Ilona Lagas herhaalde daarmee wat partijleider Henk Vermeer eerder in de Tweede Kamer zei.

1 uur geleden
Experts: laat de natuur meewerken aan klimaatbestendig Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Groenere steden, rivieren die meer ruimte krijgen en een natuurlijke kuststrook die 'meegroeit' met de zeespiegelstijging. Deskundigen zien tal van manieren waarop Nederland zich beter kan aanpassen aan klimaatverandering als het "de natuur laat meewerken". Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.

1 uur geleden
Rosenmöller noemt kabinet tot nu toe 'waardeloze vertoning'

DEN HAAG (ANP) - Wat het kabinet sinds de start in februari heeft laten zien, is "een waardeloze vertoning", vindt PRO-fractievoorzitter in de Eerste Kamer Paul Rosenmöller. Volgens hem is het kabinet vooral met zichzelf bezig "in een eindeloos proces om tot een meerderheid te komen".

2 uur geleden
Hermans vraagt Europese Commissie tabaksmarkt te 'bevriezen'

DEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Verdachte langer vast om doodschieten man op NDSM-kade Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.

4 uur geleden