Leger des Heils traint begeleiders gastgezinnen Oekraïners
ALMERE (ANP) - Het Leger des Heils gaat komende tijd vrijwilligers trainen die gastgezinnen zullen begeleiden bij de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Het gaat om de gastgezinnen die opvang aanbieden via de organisatie Takecarebnb. Het Leger des Heils denkt deze week de eerste trainingen te gaan geven.
Takecarebnb organiseert in samenwerking met onder meer het Rode Kruis opvang bij gastgezinnen op verzoek van de overheid. De gastgezinnen worden begeleid door vrijwilligers, die onder meer op huisbezoek zullen komen om te zien hoe de opvang verloopt.
De vrijwilligers leren over de cultuurverschillen, zo legt een woordvoerster van het Leger des Heils uit, maar ook over de vraag hoe je mensen kunt ondersteunen als het samenleven na verloop van tijd mogelijk stroever gaat. Daarnaast leert iedereen die bij de opvang betrokken is, tekenen van mensenhandel te herkennen.
Communities
Ook de gastgezinnen zelf krijgen een training aangeboden, waarin ze onder meer tips krijgen voor het omgaan met de stress die het bieden van onderdak met zich mee kan brengen.
Het is de bedoeling dat de gastgezinnen ook onderling contact met elkaar houden. "We richten communities in", aldus de woordvoerster van het Leger des Heils. Dat zijn groepjes gastgezinnen die via Whatsapp contact met elkaar kunnen houden om informatie en tips uit te wisselen.
30.000 adressen
Vorige week maakte het burgerinitiatief Room for Ukraine bekend de database met gastgezinnen die zich bij de club hadden gemeld over te dragen aan Takecarebnb. Het burgerinitiatief zal de gastgezinnen die op dit moment al onderdak bieden aan vluchtelingen zelf begeleiden, aldus het Leger des Heils.
Wanneer de andere gastgezinnen de eerste vluchtelingen zullen opvangen is nog niet helemaal duidelijk. Directeur van Takecarebnb Robert Zaal hoopt op eind deze week, zo zei hij desgevraagd. De organisatie heeft momenteel zo'n 30.000 adressen van potentiële gastgezinnen in de database.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
9 uur geleden