Leger des Heils traint begeleiders gastgezinnen Oekraïners
ALMERE (ANP) - Het Leger des Heils gaat komende tijd vrijwilligers trainen die gastgezinnen zullen begeleiden bij de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Het gaat om de gastgezinnen die opvang aanbieden via de organisatie Takecarebnb. Het Leger des Heils denkt deze week de eerste trainingen te gaan geven.
Takecarebnb organiseert in samenwerking met onder meer het Rode Kruis opvang bij gastgezinnen op verzoek van de overheid. De gastgezinnen worden begeleid door vrijwilligers, die onder meer op huisbezoek zullen komen om te zien hoe de opvang verloopt.
De vrijwilligers leren over de cultuurverschillen, zo legt een woordvoerster van het Leger des Heils uit, maar ook over de vraag hoe je mensen kunt ondersteunen als het samenleven na verloop van tijd mogelijk stroever gaat. Daarnaast leert iedereen die bij de opvang betrokken is, tekenen van mensenhandel te herkennen.
Communities
Ook de gastgezinnen zelf krijgen een training aangeboden, waarin ze onder meer tips krijgen voor het omgaan met de stress die het bieden van onderdak met zich mee kan brengen.
Het is de bedoeling dat de gastgezinnen ook onderling contact met elkaar houden. "We richten communities in", aldus de woordvoerster van het Leger des Heils. Dat zijn groepjes gastgezinnen die via Whatsapp contact met elkaar kunnen houden om informatie en tips uit te wisselen.
30.000 adressen
Vorige week maakte het burgerinitiatief Room for Ukraine bekend de database met gastgezinnen die zich bij de club hadden gemeld over te dragen aan Takecarebnb. Het burgerinitiatief zal de gastgezinnen die op dit moment al onderdak bieden aan vluchtelingen zelf begeleiden, aldus het Leger des Heils.
Wanneer de andere gastgezinnen de eerste vluchtelingen zullen opvangen is nog niet helemaal duidelijk. Directeur van Takecarebnb Robert Zaal hoopt op eind deze week, zo zei hij desgevraagd. De organisatie heeft momenteel zo'n 30.000 adressen van potentiële gastgezinnen in de database.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.
57 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Ambulances in Drenthe en een deel van Friesland rijden woensdagochtend, zegt een woordvoerster van UMCG Ambulancezorg. In de noordelijke provincies geldt code rood vanwege gladheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol ligt woensdagochtend stil nadat in een schakelkast van een perron op het treinstation van de luchthaven kortsluiting was ontstaan. Aanvankelijk leek het erop dat nog wel een aantal treinen konden rijden, maar ProRail en NS lieten rond 07.15 uur weten dat uit veiligheidsoverwegingen het volledige treinverkeer rond de luchthaven is stilgelegd.
2 uur geleden