Leger des Heils opent opnieuw warme kamers
DEN HAAG (ANP) - Het Leger des Heils opent deze winter opnieuw meer dan honderd buurthuiskamers voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Vorige winter startte het Leger des Heils de actie vanwege de stijgende energiekosten. "Hoewel de energierekening voor veel Nederlanders minder een probleem vormt, wil het Leger mensen ook deze winter extra warmte bieden."
De buurthuiskamers verruimen hun openingstijden om zoveel mogelijk mensen een plek te geven voor bijvoorbeeld een kop koffie, een spelletje, studeren of "gewoon een boek lezen". De zogenoemde warme kamers zijn er voor alle leeftijden. De organisatie zegt de strijd aan te willen binden met bestaansonzekerheid en eenzaamheid.
Het Leger des Heils heeft zelf op meer dan honderd locaties zo'n warme kamer, maar er wordt opnieuw gerekend op hulp van andere organisaties, scholen, bedrijven en kerken. Vorige winter waren er daardoor meer dan 1400 warme kamers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
16 uur geleden