Leger des Heils opent opnieuw warme kamers
DEN HAAG (ANP) - Het Leger des Heils opent deze winter opnieuw meer dan honderd buurthuiskamers voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Vorige winter startte het Leger des Heils de actie vanwege de stijgende energiekosten. "Hoewel de energierekening voor veel Nederlanders minder een probleem vormt, wil het Leger mensen ook deze winter extra warmte bieden."
De buurthuiskamers verruimen hun openingstijden om zoveel mogelijk mensen een plek te geven voor bijvoorbeeld een kop koffie, een spelletje, studeren of "gewoon een boek lezen". De zogenoemde warme kamers zijn er voor alle leeftijden. De organisatie zegt de strijd aan te willen binden met bestaansonzekerheid en eenzaamheid.
Het Leger des Heils heeft zelf op meer dan honderd locaties zo'n warme kamer, maar er wordt opnieuw gerekend op hulp van andere organisaties, scholen, bedrijven en kerken. Vorige winter waren er daardoor meer dan 1400 warme kamers.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.
46 minuten geledenALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht roept mensen op om niet richting het gebied te gaan waar een brand woedt in het centrum van Utrecht. Er zijn veel hulpdiensten opgeroepen en die hebben de ruimte nodig, aldus de veiligheidsregio. Een verslaggever van het ANP telde zeker tien ambulances.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bijdragen aan de kosten voor de herbouw van de afgebrande Vondelkerk. Amsterdam zal afzien van 421.000 euro aan dividend over 2025 dat kerkeigenaar Stadsherstel dit jaar zou uitkeren aan de gemeente. Het geld moet dan wel ten goede komen aan het herstelwerk, zei wethouder Alexander Scholtes (monumenten) donderdag in de gemeenteraad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In het centrum van Utrecht zijn meldingen van een grote brand en meerdere explosies in de Visscherssteeg. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hij is onderweg naar de locatie en kan daar vermoedelijk meer vertellen.
1 uur geleden