Leger des Heils opent opnieuw warme kamers
DEN HAAG (ANP) - Het Leger des Heils opent deze winter opnieuw meer dan honderd buurthuiskamers voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Vorige winter startte het Leger des Heils de actie vanwege de stijgende energiekosten. "Hoewel de energierekening voor veel Nederlanders minder een probleem vormt, wil het Leger mensen ook deze winter extra warmte bieden."
De buurthuiskamers verruimen hun openingstijden om zoveel mogelijk mensen een plek te geven voor bijvoorbeeld een kop koffie, een spelletje, studeren of "gewoon een boek lezen". De zogenoemde warme kamers zijn er voor alle leeftijden. De organisatie zegt de strijd aan te willen binden met bestaansonzekerheid en eenzaamheid.
Het Leger des Heils heeft zelf op meer dan honderd locaties zo'n warme kamer, maar er wordt opnieuw gerekend op hulp van andere organisaties, scholen, bedrijven en kerken. Vorige winter waren er daardoor meer dan 1400 warme kamers.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
1 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
7 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
8 uur geleden