Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger des Heils: kwetsbare mensen hebben meer hulp nodig

Leger des Heils: kwetsbare mensen hebben meer hulp nodig

DEN HAAG (ANP) - "Voorzichtig optimistisch", zo omschrijft het Leger des Heils zijn gevoel na de troonrede. Daarin kondigde koning Willem-Alexander aan dat het kabinet ongeveer 2 miljard euro uittrekt om te voorkomen dat de armoede toeneemt.

De organisatie die armen en daklozen helpt, is wel kritisch. Voorzitter Harm Slomp spreekt van een voorzichtige eerste stap: "Bestaanszekerheid is meer dan het eind van de maand halen. Om het lot van kwetsbare groepen te verbeteren is een uitgebreid pakket aan structurele maatregelen nodig op meerdere vlakken." Hij voegt eraan toe: "Mensen die bij het Leger des Heils aankloppen, hebben meer nodig dan de voorgenomen maatregelen om het hoofd boven water te houden." Zo moet het minimumloon wat Slomp betreft omhoog en moeten er meer betaalbare woningen komen.

Het Leger des Heils wil ook dat er een betere overgang komt tussen jeugdzorg en volwassenenzorg. Zodra een kind achttien wordt, stopt de jeugdzorg en moeten ze zelf nieuwe zorg regelen. Die harde grens moet van tafel, vindt het Leger des Heils. "Het valt niet uit te leggen dat kinderen op 18-jarige leeftijd hun vertrouwde hulpverleners kwijtraken en zelfs op straat belanden."

Meer uit Binnenland

Veiligheidsregio linkt stroomstoring Botlek aan brand Maasvlakte

ROTTERDAM (ANP) - Er is een verband tussen de stroomstoring bij bedrijven aan de Botlekweg en Merseyweg in het Rotterdamse Botlekgebied en de brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte, meldt de veiligheidsregio. Een van de getroffen bedrijven was Esso. De raffinage moest deels worden stilgelegd en er werd afgefakkeld.

1 uur geleden
Oud-politicus Jacques Wallage (79) overleden

GRONINGEN (ANP) - Jacques Wallage, voormalig politicus van de Partij van de Arbeid, is woensdag op 79-jarige leeftijd overleden. De gemeente Groningen, waar Wallage opgroeide, woonde en studeerde, meldt dat donderdag. Van 1998 tot 2009 was hij er burgemeester.

1 uur geleden
Recordaantal dagen met temperaturen van minstens 35 graden

HOUTEN (ANP) - Voor de achtste keer dit jaar is er sprake van een regionaal zeer hete dag met een temperatuur van 35 graden of meer. Dat is een record, meldt Weeronline. In 2020 werden zeven zeer hete dagen gemeten.

2 uur geleden
Politie gaat niet optreden tegen boerentrekkers op de snelweg

DEN BOSCH (ANP) - De politie gaat boeren die vrijdag met de trekker op de snelweg naar Den Bosch rijden niet tegenhouden. Dat zegt een politiewoordvoerder voor de eenheid Oost-Brabant. Voor een protestactie bij het provinciehuis van Noord-Brabant worden veel boeren verwacht van binnen en buiten de provincie. De Provinciale Staten debatteren vrijdag over het intrekken van vergunningen van pluimveehouders.

2 uur geleden
Hogere straf en tbs voor wurgen ex-vriendin Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 32-jarige Boris S. veroordeeld tot 13,5 jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het wurgen van zijn ex-vriendin in 2020. Dat is anderhalf jaar meer dan de rechtbank hem in 2022 oplegde en waartegen hij hoger beroep aantekende. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden
Oogziekenhuis: aandacht voor oogschade bij eclips heeft geholpen

ROTTERDAM (ANP) - De vele waarschuwingen in de media voor oogschade tijdens de zonsverduistering lijken vooralsnog te hebben geholpen. Dat constateert oogarts Ike Schouten van het Oogziekenhuis in Rotterdam. Tot nu toe zijn er volgens haar zeven telefoontjes binnengekomen van bezorgde mensen of huisartsen en donderdag komen er drie patiënten met klachten langs. Gezien de grote belangstelling voor de eclips valt dat aantal haar mee.

3 uur geleden
Waterschap haalt beverdammen weg die doorstroming beken blokkeren

BOXTEL (ANP) - Waterschap De Dommel verwijdert of verlaagt beverdammen in beken in het midden van Brabant waar tijdens de aanhoudende droogte grondwater in wordt gepompt. De dammen duiken sinds kort op in vier beken waar een laagje water beschermde vissoorten als beekprik, kwabaal en ook de rivierdonderpad moet helpen overleven.

3 uur geleden