Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leger Burkina Faso bevrijdt ontvoerde vrouwen en kinderen

Leger Burkina Faso bevrijdt ontvoerde vrouwen en kinderen

OUAGADOUGOU (ANP/RTR/AFP) - Soldaten in Burkina Faso hebben vrijdag 66 vrouwen en kinderen bevrijd die een week eerder door gewapende bendes waren ontvoerd. Volgens de staatstelevisie in het West-Afrikaanse land was sprake van een militaire operatie, maar verdere details werden niet bekendgemaakt.

De 27 vrouwen en 39 kinderen, onder wie vier baby's, werden vorige week ontvoerd in de buurt van de stad Arbinda, in het noorden van het land. Ze werden vermoedelijk door jihadistische opstandelingen gevangengenomen toen ze in de buurt van hun dorpen op zoek waren naar voedsel.

Sindsdien zochten veiligheidstroepen naar de groep, die uiteindelijk zo'n 200 kilometer zuidelijker werd teruggevonden. Na hun bevrijding zijn de vrouwen en kinderen met helikopters naar hoofdstad Ouagadougou gebracht. Daar worden ze ondervraagd in de hoop meer informatie te krijgen over hun ontvoerders.

Het straatarme Burkina Faso kampt sinds 2015 met een jihadistische opstand die is overgewaaid uit buurland Mali. Voor zover bekend was de ontvoering van vorige week de grootste die het land gezien heeft.

Meer uit Buitenland

Belgische minister komt met veiligheidsplan voor steden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.

4 uur geleden
Israëlisch leger draagt bevolking Gaza-Stad op te vertrekken

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.

5 uur geleden
Half miljoen voor gouden tip voortvluchtige schutter Australië

POREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.

6 uur geleden
Anti-regeringsdemonstranten botsen met politie in Servië

NOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.

11 uur geleden
Duitse paddenstoelen weer veilig te eten, 39 jaar na Tsjernobyl

SALZGITTER (ANP/DPA) - Bijna veertig jaar na de kernramp van Tsjernobyl in Oekraïne zijn wilde paddenstoelen in heel Duitsland weer nagenoeg probleemloos te eten, meldt het federaal bureau voor stralingsbescherming (BfS) vrijdag. De paddenstoelen dienen dan wel in normale hoeveelheden te worden geconsumeerd.

13 uur geleden
Trump doopt Defensie om tot ministerie van Oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarin het ministerie van Defensie wordt omgedoopt tot ministerie van Oorlog. Volgens de Republikein draagt deze naam een "boodschap van overwinning" uit aan de wereld.

15 uur geleden
VN: M23 en leger Congo pleegden mogelijk oorlogsmisdaden

GENÈVE (ANP/RTR) - Alle strijdende partijen in het conflict in het oosten van Congo hebben "grove mensenrechtenschendingen" gepleegd, zegt het VN-kantoor voor de mensenrechten op vrijdag. Zowel de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 als de Congolese gewapende strijdkrachten hebben zich sinds eind 2024 hieraan schuldig gemaakt.

16 uur geleden