Legende Billie Jean King fel tegen weren Russen van Wimbledon
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennislegende Billie Jean King keurt het uitsluiten van Russische en Belarussische tennissers van Wimbledon ten sterkste af. De 78-jarige Amerikaanse, zelf zesvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi, verwees naar de uitgangspunten van de vrouwentennisorganisatie WTA.
"Een van de grondbeginselen bij de oprichting van de WTA was dat ieder meisje in de wereld die goed genoeg was, een plek zou krijgen om te spelen. Ik onderschreef dat in 1971 en ik doe dat nog steeds", schreef ze op Twitter. "Ik kan de uitsluiting van individuele vrouwelijke atleten van toernooien, alleen maar vanwege hun nationaliteit, niet steunen."
Het besluit van Wimbledon om tennissers uit Rusland en Belarus te weren vanwege de inval in Oekraïne, stuitte op veel kritiek van spelers en bonden. Onder meer ook van de WTA, die volgens de Franse sportkrant L'Équipe zint op sancties tegen Wimbledon. Mogelijk tellen de verdiende punten niet mee voor de wereldranglijst. Het grastoernooi duurt van 27 juni tot en met 10 juli.
Meer uit Sport
ZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
57 minuten geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
4 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
5 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
23 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
23 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
1 dag geleden