Legendarische Britse theaterregisseur Peter Brook overleden
PARIJS (ANP) - De Britse theaterregisseur Peter Brook is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt zijn uitgever op Twitter. Brook wordt beschouwd als de beste toneelregisseur van de 20e eeuw. Hij won meerdere grote theaterprijzen, waaronder Tony en Emmy Awards.
Brook werd geboren in Londen, als zoon van Russisch-Joodse migranten. Aanvankelijk kende hij successen in zijn geboorteland, onder meer met Shakespeare-stukken die hij in een modern jasje stak. Daarbij verkoos hij de meest onconventionele plekken als podium, zoals verlaten fabrieken of gymzalen in scholen. In dat soort ruimtes kon hij beter spelen met belichting, tekst, improvisatie en acteerwerk.
Aan het eind van de jaren 60 vestigde hij zich in Frankrijk en kwam hij aan het hoofd te staan van het Parijse theater Les Bouffes du Nord. In Frankrijk bedacht hij monumentale stukken met acteurs uit verschillende culturen. Een voorbeeld daarvan is The Mahabharata, een negen uur durend epos uit de hindoeïstische mythologie. In 2010 verliet hij na 35 jaar Les Bouffes du Nord.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
9 uur geleden