Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legendarische Britse theaterregisseur Peter Brook overleden

Legendarische Britse theaterregisseur Peter Brook overleden

PARIJS (ANP) - De Britse theaterregisseur Peter Brook is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt zijn uitgever op Twitter. Brook wordt beschouwd als de beste toneelregisseur van de 20e eeuw. Hij won meerdere grote theaterprijzen, waaronder Tony en Emmy Awards.

Brook werd geboren in Londen, als zoon van Russisch-Joodse migranten. Aanvankelijk kende hij successen in zijn geboorteland, onder meer met Shakespeare-stukken die hij in een modern jasje stak. Daarbij verkoos hij de meest onconventionele plekken als podium, zoals verlaten fabrieken of gymzalen in scholen. In dat soort ruimtes kon hij beter spelen met belichting, tekst, improvisatie en acteerwerk.

Aan het eind van de jaren 60 vestigde hij zich in Frankrijk en kwam hij aan het hoofd te staan van het Parijse theater Les Bouffes du Nord. In Frankrijk bedacht hij monumentale stukken met acteurs uit verschillende culturen. Een voorbeeld daarvan is The Mahabharata, een negen uur durend epos uit de hindoeïstische mythologie. In 2010 verliet hij na 35 jaar Les Bouffes du Nord.

Meer uit Buitenland

Ook België erkent Palestijnse staat

NEW YORK (ANP/BELGA) - Ook België gaat de Palestijnse staat erkennen, heeft premier Bart De Wever bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York laten weten. De afgelopen dagen lieten onder andere het Verenigd Koninkrijk, Australië en Canada weten de Palestijnse staat te erkennen.

2 uur geleden
Kallas: erkenning Palestijnse staat aan EU-lidstaten zelf

NEW YORK (ANP) - Het is aan de EU-lidstaten zelf om de Palestijnse staat al dan niet te erkennen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Steeds meer landen, ook EU-landen, hebben maandag en de afgelopen dagen de Palestijnse staat erkend. "Inmiddels erkent een meerderheid van de Europese landen Palestina", zei Kallas maandag op een persconferentie.

3 uur geleden
Disney: show van Jimmy Kimmel dinsdag terug op tv

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse show van Jimmy Kimmel komt dinsdag terug op televisie, meldt Disney. De talkshow Jimmy Kimmel Live! was vorige week voor onbepaalde tijd stopgezet na uitspraken van presentator Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.

4 uur geleden
Frankrijk erkent een Palestijnse staat, zegt president Macron

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk erkent een Palestijnse staat. Dat maakte de Franse president Macron bekend bij de Verenigde Naties in New York. De stap volgt op aankondigingen van een reeks andere landen om de Palestijnse staat te erkennen, zoals Groot-Brittannië, Australië, Canada en Portugal.

4 uur geleden
Strafhof verwijt Filipijnse ex-president Duterte rol bij moorden

DEN HAAG (ANP/AFP) - Aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag hebben de voormalige president van de Filipijnen, Rodrigo Duterte, aangeklaagd voor misdaden tegen de menselijkheid. Ze beschuldigen hem van betrokkenheid bij zeker 76 moorden tijdens zijn "oorlog tegen drugs".

4 uur geleden
Egypte verleent gratie aan bekende activist Abdel-Fattah

CAÏRO (ANP/DPA) - Egypte heeft de bekende Egyptisch-Britse activist Alaa Abdel-Fattah gratie verleend. De 43-jarige activist zal vermoedelijk binnen enkele dagen worden vrijgelaten na het besluit van president Abdel Fattah al-Sisi.

5 uur geleden
Persbureau: VS komen met sancties tegen Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP/RTR) - De VS overwegen nog deze week nieuwe sancties in te stellen tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om represailles vanwege zaken tegen de VS en Israël en onder meer maatregelen gericht op banktransacties en softwarediensten betreffen.

6 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!