Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lege straten in Sydney tijdens wereldberoemd vuurwerk

Lege straten in Sydney tijdens wereldberoemd vuurwerk

SYDNEY (ANP) - De haven van de Australische miljoenenstad Sydney maakt tijdens de jaarwisseling mogelijk een uitgestorven indruk. In de metropool verzamelden zich in voorgaande jaren soms meer dan een miljoen mensen om naar het wereldberoemde vuurwerk te kijken. Dit keer proberen de autoriteiten te zorgen dat mensen wegblijven om verspreiding van het coronavirus te voorkomen.

Premier Gladys Berejiklian van deelstaat New South Wales heeft inwoners opgeroepen de vuurwerkshow thuis te bekijken. Het spektakel duurt dit jaar ook maar 7 minuten, korter dan gebruikelijk. Australiërs die zonder geldige reden toch een kijkje gaan nemen in de haven, riskeren een boete. Er worden bovendien hekwerken neergezet om mensen op afstand te houden.

De lokale krant Sydney Morning Herald bericht dat het donderdag uitzonderlijk rustig was op plaatsen waar zich normaliter grote groepen mensen verzamelen. Zo waren de trappen bij het beroemde Sydney Opera House leeg. Ook op andere locaties waar het normaliter dringen is om een goede plek te bemachtigen, bleef het rustig.

Riskant

De autoriteiten waren aanvankelijk van plan om de beste plekken bij de haven te reserveren voor mensen die vanwege hun werk een bovengemiddeld risico lopen op een coronabesmetting. Het ging bijvoorbeeld om docenten en hulpverleners. Dat plan is echter afgeblazen. Berejiklian zei dat het te riskant is om mensen uit meerdere regio's naar het gebied te laten komen.

De festiviteiten rond de jaarwisseling leveren lokale ondernemers doorgaans miljoenen op. Zij zien hun inkomsten waarschijnlijk teruglopen door de strenge maatregelen. De haven gaat overigens niet helemaal op slot. Mensen zijn nog wel welkom in de 'groene zone' met populaire uitkijkpunten als ze een reservering hebben bij een horecazaak en toestemming hebben gevraagd aan de overheid.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

46 minuten geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

48 minuten geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.

49 minuten geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

1 uur geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

1 uur geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

2 uur geleden