Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Legale goksites: treed op tegen illegale sites om minderjarigen

Legale goksites: treed op tegen illegale sites om minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De brancheorganisaties van legale gokbedrijven VNLOK en NOGA willen dat de Kansspelautoriteit in actie komt tegen illegale onlinegokbedrijven, omdat minderjarigen daar nog altijd makkelijk terechtkunnen.

Aanleiding is een onderzoek van het Keurmerk Verantwoorde Affiliaties (KVA). Jongeren kunnen volgens die organisatie op illegale websites zonder identificatie een account aanmaken, geld storten en daarna spelen. Ook stortingen doen met een jongerenrekening van een Nederlandse bank of anoniem met cryptovaluta was geen probleem. Al deze zaken zijn verboden.

Voorzitter Helma Lodders van brancheorganisatie VNLOK noemt de uitkomsten "alarmerend". "Het verrast ons niet dat illegale aanbieders zich zonder problemen richten op de Nederlandse markt, maar dit onderzoek laat zien met welk gemak dit gebeurt", zegt ze.

Bezorgd

Brancheorganisaties VNLOK en NOGA zeggen erop te rekenen "dat snel en effectief wordt opgetreden tegen deze misleidende en criminele praktijken" van illegale aanbieders. Ook willen ze dat dat de Kansspelautoriteit maatregelen neemt tegen partijen die illegale goksites faciliteren, zoals internetproviders, advertentieplatformen en bedrijven die de betalingen regelen.

De Kansspelautoriteit zegt bezorgd te zijn "over de gelegenheid die illegale aanbieders minderjarigen bieden om deel te nemen aan online kansspelen". De toezichthouder wijst erop dat er al regelmatig boetes worden opgelegd aan gokbedrijven, onder meer omdat de leeftijdscontrole niet op orde is. "In deze eigen onderzoeken ziet de Kansspelautoriteit het gebrek aan leeftijdsidentificatie ook voorbijkomen. Dit wordt bij sanctionering meegenomen als verzwarende factor", zegt een woordvoerder.

De toezichthouder zegt dat een dwangsom vaak al helpt om illegaal gokaanbod te stoppen, maar dat het offline halen van deze websites de handhaving effectiever zou maken. "Deze bevoegdheid is bij het tot stand komen van de Wet Kansspelen op afstand gesneuveld in het wetgevingsproces, maar is voor ons een belangrijk bespreekpunt bij de evaluatie van die wetgeving dit jaar."

Meer uit Binnenland

COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

5 minuten geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

49 minuten geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

1 uur geleden
Nederlands vliegtuig vertrekt woensdagochtend voor droppings

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordaniƫ om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.

2 uur geleden
OM in beroep in ontnemingszaak 'Bolle Jos'

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de ontnemingszaak tegen de voortvluchtige drugshandelaar Jos Leijdekkers, ook bekend onder de bijnaam Bolle Jos. Dat heeft het OM maandag bekendgemaakt. Het OM had ruim 221 miljoen euro van Leijdekkers geƫist, maar de rechtbank becijferde het aan de Staat te betalen bedrag op ruim 96 miljoen. Justitie volhardt in die eis.

3 uur geleden
Waarschuwingsborden op Utrechtse Heuvelrug om wolf: mijd het bos

LEUSDEN (ANP) - Langs diverse wegen op de Utrechtse Heuvelrug zijn borden geplaatst met de oproep om niet de bossen in te gaan. Op tekstkarren staat de boodschap 'mijd bos Utrechtse Heuvelrug', met een verwijzing naar de website van de provincie Utrecht voor meer informatie. De provincie en de gemeenten Leusden, Utrechtse Heuvelrug, Woudenberg en Zeist willen bezoekers daarmee waarschuwen voor een wolf.

5 uur geleden
Voetganger overleden door ongeluk in Wernhout

WERNHOUT (ANP) - Een voetganger is maandagochtend om het leven gekomen door een aanrijding met een auto in Wernhout (Noord-Brabant). Het ongeval gebeurde om 05.10 uur op de Wernhoutseweg (N263). De weg was enige uren dicht in beide richtingen, maar is inmiddels weer open.

6 uur geleden