Lefgozertje Lang is meteen de gevierde man bij PSV
ROTTERDAM (ANP) - Noa Lang sprintte na zijn winnende treffer tegen Feyenoord (1-0) in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal meteen naar zijn nieuwe supporters van PSV. Hij balde een vuist en schreeuwde naar hen. Het was maar goed voor hem dat er netten rond het veld in De Kuip hangen, want Lang zag best veel drinkbekers op zich af komen.
Nu bleef het bij een bierdouche, die Lang voor lief nam. De 24-jarige aanvaller, geboren in Capelle aan den IJssel, weet dat hij niet zo populair is in Rotterdam-Zuid. Hij speelde in de jeugd van Feyenoord, maar droeg toen soms een shirt van Ajax onder zijn trainingspak. Dan kan je al snel geen goed meer doen bij de meeste leden van het Legioen.
Lang brak ook bij Ajax door als profvoetballer, maar wil nu na een half seizoen FC Twente en drie jaar Club Brugge bij PSV naam maken als topvoetballer. Maar liefst 15 miljoen euro heeft de laatste winnaar van de KNVB-beker voor hem betaald. Dat maakt hem de duurste aankoop ooit van de club uit Eindhoven
Fluitconcert
Lang werd tijdens de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal constant uitgefloten door fans van Feyenoord in een uitverkochte Kuip. "Maar dat hoort er bij", lachte hij vlak na de huldiging. "Dat is toch ook mooi? Jullie zouden een keer in mijn schoenen moeten staan. Dan begrijpen jullie mij meteen."
Lang is een lefgozertje, binnen en buiten het veld. Hij maakt niet altijd vrienden met zijn af en toe provocerende gedrag. "Het is jammer dat het daar vaak over gaat", stelde zijn nieuwe trainer Peter Bosz. "Want hij kan ook ongelooflijk goed voetballen. We gaan nog veel plezier aan hem beleven."
Doelen komend seizoen
"Ik heb soms een grote bek", erkende Lang. "Maar ik heb ook een klein hartje hoor." Dat was te zien aan de manier waarop hij een aantal jongens met een beperking betrok in de huldiging. Lang liet ze de Johan Cruijff Schaal omhoog houden richting aanwezige fans van PSV, die in de nok van de Kuip feestvierden.
Lang wil dit seizoen een hoger rendement halen met doelpunten en beslissende voorzetten. Met de winnende treffer in zijn eerste officiële duel voor PSV is hij aardig begonnen. "Ik geloof in mezelf", zei hij. "Op het veld probeer ik vertrouwen uit te stralen. Ik ben best goed in voetballen. Dus dan moet je niet bang zijn."
Sturm Graz
Lang staat dinsdag alweer voor een nieuwe uitdaging als Sturm Graz naar Eindhoven komt voor een duel in de voorronden van de Champions League. PSV maakte best indruk tegen Feyenoord, met een aanvallende speelwijze die coach Bosz zijn nieuwe ploeg oplegt. "Ze toonden lef", zei de verliezende coach Arne Slot. "Het is ook mooi als je meteen na het vertrek van Xavi Simons een speler als Lang kan kopen. Al vond ik Joey Veerman met afstand de beste speler op het veld."
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink is over het algemeen tevreden met het spel van zijn sterk gewijzigde formatie in het gewonnen oefenduel met Portugal (1-2). Onder anderen Romée Leuchter en Ella Peddemors, die voor het eerst in de basis stond bij de voetbalsters van Oranje, maakten een goede indruk op hem.
1 uur geledenKAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).
1 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
8 uur geleden