
Lefevere: Tour en Spelen lijkt uitgesloten voor Evenepoel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Teambaas Patrick Lefevere van Deceuninck - Quick Step ziet een start van zijn wielrenner Remco Evenepoel in de Tour de France van volgend jaar afhangen van deelname aan de Olympische Spelen in Tokio in 2021. "Een combinatie van beide koersen lijkt me uitgesloten voor Evenepoel. Onze eerste optie is de Giro en de Spelen."
Evenepoel heeft volgens Lefevere nog niet gereageerd op het parcours. "Maar normaal, als de Olympische Spelen plaatsvinden, dan doet hij de combinatie Giro en Spelen, zoals dat ook dit seizoen was gepland. Stel dat de Spelen toch niet door zouden gaan, dan mag hij zijn debuut maken in de Tour."
Het schema voor de Tour van 2021 zou geschikt zijn voor Evenepoel. "Er liggen twee tijdritten in het parcours, goed voor 58 kilometer tegen de klok", zegt Lefevere. "Dat moet hem zeker liggen en maakt de Tour interessant voor hem."
Wanneer de Belgische wielrenner zijn rentree maakt in wedstrijden is nog niet bekend. De 20-jarige Evenepoel kwam tijdens de Ronde van Lombardije hard ten val en liep daarbij een bekkenbreuk op. "We willen hem zo snel mogelijk weer doen koersen", zegt Lefevere, die hoopte op de Tour Down Under in januari. Die rittenkoers is echter afgelast.
Meer uit Sport
SCHWARZSEE (ANP) - Vincenzo Albanese heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaan van EF Education - EasyPost was de snelste in een lange sprint aan het einde van een rit over 177 kilometer van Aarau naar Schwarzsee.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.
8 uur geledenSANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.
9 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.
14 uur geledenOAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen vond de tweede plaats bij de Grote Prijs van Canada het maximaal haalbare. De wereldkampioen in de Formule 1 moest de zege laten aan George Russell in de Mercedes. "We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.
1 dag geleden