Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerlingen Vught moeten eindexamen Duits overdoen na brandalarm

Leerlingen Vught moeten eindexamen Duits overdoen na brandalarm

DEN HAAG (ANP) - Vmbo-leerlingen van het Maurick College in het Brabantse Vught moeten het eindexamen Duits opnieuw doen. Tijdens het examen afgelopen vrijdag ging het brandalarm af waardoor ze de zaal moesten verlaten. Het examen is om die reden ongeldig verklaard, bevestigt de Inspectie van het Onderwijs na een bericht van Omroep Brabant.

Het brandalarm ging af doordat broodjes in een oven waren verbrand, legt conrector Pedro van Dooren van het Maurick College uit. "Iedereen werd gesommeerd het gebouw te verlaten. Tijdens het weggaan kregen ze te horen dat het vals alarm was en dat ze terug mochten. Maar onderweg hadden ze gelegenheid antwoorden met elkaar uit te wisselen, en dat mag niet."

Het eindexamen werd gedaan door 38 leerlingen. Op het moment van de ontruiming waren 27 van hen nog bezig. Zij krijgen een nieuwe kans om het eindexamen te doen in het tweede tijdvak eind juni. Dat telt dan niet als herkansing, maar als eerste poging. Als ze daarna een herkansing nodig hebben, kan dat in het derde tijdvak in augustus.

Geldige examens

Volgens de onderwijsinspectie hebben de leerlingen na de ontruiming buiten met elkaar gesproken. "We weten niet waarover ze het hebben gehad, dat kunnen koetjes en kalfjes zijn, maar ze kunnen ook overlegd hebben over het eindexamen. Daarmee is de zuivere uitkomst van het examen in het geding. Het is heel vervelend voor de leerlingen, maar dan moeten we besluiten het examen ongeldig te verklaren."

Elf van de 38 leerlingen waren al klaar en hadden hun eindexamen ingeleverd toen het alarm ging. Hun eindexamens zijn wel geldig en de antwoorden worden gewoon nagekeken. In een ander deel van het gebouw waren vwo'ers bezig met hun eindexamen kunst. Hun eindexamen is wel geldig. Van Dooren: "Het was een kleine groep met veel surveillanten, er was toezicht en ze hebben niet met elkaar gesproken. Ze krijgen wel de mogelijkheid om het examen nog een keer te maken als ze niet tevreden zijn, dan telt de beste poging."

Maatregelen

Het Maurick College heeft maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. "We hebben drie gebouwen hier. Als er in een gebouw niets aan de hand is, hoef je dat niet te ontruimen. Examenleerlingen kunnen bij een ontruimingssignaal niet zomaar de zaal verlaten zonder dat er een examensecretaris is geweest die er iets over te zeggen heeft", aldus de conrector.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties doen aangifte tegen biomassacentrale RWE

AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.

7 uur geleden
Opbrengst Serious Request na drie dagen ruim 7,4 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

12 uur geleden
Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

15 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

15 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

16 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

16 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

16 uur geleden