Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerlingen Vught moeten eindexamen Duits overdoen na brandalarm

Leerlingen Vught moeten eindexamen Duits overdoen na brandalarm

DEN HAAG (ANP) - Vmbo-leerlingen van het Maurick College in het Brabantse Vught moeten het eindexamen Duits opnieuw doen. Tijdens het examen afgelopen vrijdag ging het brandalarm af waardoor ze de zaal moesten verlaten. Het examen is om die reden ongeldig verklaard, bevestigt de Inspectie van het Onderwijs na een bericht van Omroep Brabant.

Het brandalarm ging af doordat broodjes in een oven waren verbrand, legt conrector Pedro van Dooren van het Maurick College uit. "Iedereen werd gesommeerd het gebouw te verlaten. Tijdens het weggaan kregen ze te horen dat het vals alarm was en dat ze terug mochten. Maar onderweg hadden ze gelegenheid antwoorden met elkaar uit te wisselen, en dat mag niet."

Het eindexamen werd gedaan door 38 leerlingen. Op het moment van de ontruiming waren 27 van hen nog bezig. Zij krijgen een nieuwe kans om het eindexamen te doen in het tweede tijdvak eind juni. Dat telt dan niet als herkansing, maar als eerste poging. Als ze daarna een herkansing nodig hebben, kan dat in het derde tijdvak in augustus.

Geldige examens

Volgens de onderwijsinspectie hebben de leerlingen na de ontruiming buiten met elkaar gesproken. "We weten niet waarover ze het hebben gehad, dat kunnen koetjes en kalfjes zijn, maar ze kunnen ook overlegd hebben over het eindexamen. Daarmee is de zuivere uitkomst van het examen in het geding. Het is heel vervelend voor de leerlingen, maar dan moeten we besluiten het examen ongeldig te verklaren."

Elf van de 38 leerlingen waren al klaar en hadden hun eindexamen ingeleverd toen het alarm ging. Hun eindexamens zijn wel geldig en de antwoorden worden gewoon nagekeken. In een ander deel van het gebouw waren vwo'ers bezig met hun eindexamen kunst. Hun eindexamen is wel geldig. Van Dooren: "Het was een kleine groep met veel surveillanten, er was toezicht en ze hebben niet met elkaar gesproken. Ze krijgen wel de mogelijkheid om het examen nog een keer te maken als ze niet tevreden zijn, dan telt de beste poging."

Maatregelen

Het Maurick College heeft maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. "We hebben drie gebouwen hier. Als er in een gebouw niets aan de hand is, hoef je dat niet te ontruimen. Examenleerlingen kunnen bij een ontruimingssignaal niet zomaar de zaal verlaten zonder dat er een examensecretaris is geweest die er iets over te zeggen heeft", aldus de conrector.

Meer uit Binnenland

Nederlandse commandant NAVO-vloot ziet wel kans Groenland-missie

DEN HELDER (ANP) - De NAVO zou komende tijd een vlootverband naar Groenland kunnen sturen, zegt de commandant van het NAVO-eskader dat afgelopen jaar de noordelijke wateren bewaakte. En Nederland zou "als er een vraag komt" daaraan kunnen bijdragen, verzekert commandeur Arjen Warnaar. Ook al moet de marine ook wel even op adem komen, na een jaar lang aan de leiding van de noordelijke NAVO-missie.

14 minuten geleden
SGP noemt minderheidskabinet kwetsbaar, maar 'het kan werken'

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.

36 minuten geleden
Hulpverleners kritisch over asielzoekers naar Griekenland sturen

ATHENE (ANP) - Hulporganisaties zijn kritisch op het plan van demissionair asielminister David van Weel (VVD) om asielzoekers terug te sturen naar Griekenland, als dat hun oorspronkelijke land van aankomst was. Dat mocht jarenlang niet van rechters wegens erbarmelijke omstandigheden in opvangkampen. Die zijn volgens Van Weel verbeterd. Hulporganisaties Artsen zonder Grenzen en Stichting Bootvluchteling, maar ook de ombudsman van Griekenland trekken dat in twijfel.

37 minuten geleden
Inspectie: enkelband kan helpen tegen cellentekort

DEN HAAG (ANP) - Het uitbreiden van het gebruik van de enkelband kan ervoor zorgen dat het cellentekort kleiner wordt, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid in het rapport Vrijheid aan banden. Volgens de inspectie zijn de voorwaarden voor enkelbandgebruik helder genoeg en werkt het momenteel ook goed.

47 minuten geleden
Barendrechtse zedenzaak: enorme impact op slachtoffers en ouders

ROTTERDAM (ANP) - Het seksueel misbruik van jonge meisjes door Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft diep ingegrepen in het leven van de gezinnen van de slachtoffers. Donderdag hoort de rechtbank vijftien verklaringen van betrokken ouders en slachtoffers. "Je hebt ons kind iets onherstelbaars aangedaan", zei een moeder in de rechtszaal in haar verklaring tegen de verdachte. "Je hebt haar vrijheid en onschuld weggenomen."

55 minuten geleden
Restauratie Potters Stier klaar, doek eind februari weer op zaal

DEN HAAG (ANP) - De restauratie van het schilderij De Stier van Paulus Potter is na anderhalf jaar afgerond. Vanaf eind februari is het beroemde schilderij uit de zeventiende eeuw weer te zien in de 'Potterzaal' van museum Mauritshuis in Den Haag. "Het gehele werk is ontdaan van vergeelde vernislagen, de overschilderingen uit het verleden zijn verwijderd, beschadigingen hersteld en het schilderij 'straalt' weer", meldt het museum.

58 minuten geleden
Vorig jaar opnieuw minder woninginbraken, laagste sinds 2012

DEN HAAG (ANP) - Nog niet eerder waren er zo weinig geregistreerde woninginbraken als vorig jaar. De politie telde in 2025 ongeveer 21.600 inbraken, ruim 800 minder dan het jaar ervoor. Dat is het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012, blijkt uit een analyse van ANP.

1 uur geleden