Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerlingen moeten 'verantwoord' met AI leren omgaan

Leerlingen moeten 'verantwoord' met AI leren omgaan

DEN HAAG (ANP) - Leerlingen moeten "verantwoord" leren omgaan met AI-systemen. Dat staat in de zogeheten kerndoelen die staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs, VVD) wil invoeren voor het basisonderwijs, de onderbouw van het voortgezet onderwijs en het speciaal onderwijs. Paul heeft de doelen maandag voorgelegd aan de Tweede Kamer.

Basisschoolleerlingen moeten AI-systemen leren beschrijven en herkennen, en "beschrijven hoe het gedrag van AI-systemen lijkt op menselijk gedrag". Op de middelbare school moeten ze onder meer experimenteren met het trainen van AI. Havo- en vwo-leerlingen leren daarnaast reflecteren op de mogelijkheden en beperkingen van kunstmatige intelligentie. Waar basisschoolleerlingen alleen nog "verantwoord" leren omgaan met AI, is dat in de onderbouw van de middelbare school "doelgericht, verantwoord en kritisch".

De overheid geeft scholen ook suggesties om de doelen in te vullen. Basisschooldocenten kunnen bijvoorbeeld "de vraag bespreken of AI echt kan denken als een mens".

'Digitale geletterdheid'

De leerdoelen zijn onderdeel van een vernieuwing van het curriculum waar Paul aan werkt. Scholen besteden al aandacht aan digitalisering, maar dat onderwerp is nog niet officieel onderdeel van het curriculum. De bedoeling was om "tijdloze kerndoelen" te maken, licht een woordvoerder van de staatssecretaris toe. Als de wereld verandert, kunnen de doelen alsnog worden aangepast.

Behalve over AI komen er meer doelen voor "digitale geletterdheid". Scholieren leren daarbij onder meer programmeren, digitale media doorzoeken en veilig omgaan met digitale systemen.

Meer uit Politiek

Buitenlandse Zaken verscherpt reisadviezen voor Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor verschillende landen in het Midden-Oosten zijn aangescherpt. Dat komt omdat de veiligheidssituatie daar is verslechterd, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. "De situatie in het Midden-Oosten blijft onvoorspelbaar."

1 dag geleden
Import uit illegale nederzettingen vanaf 22 september verboden

DEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.

2 dagen geleden
Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

3 dagen geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

3 dagen geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

3 dagen geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

6 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

6 dagen geleden