Leerlingen basisschool Oss liepen geen gevaar, zegt politie
OSS (ANP) - Leerlingen van de basisschool in Oss die online zijn bedreigd, liepen geen gevaar. Dat zegt de politie. Onderzoekt wijst uit dat de dreigende berichten via Snapchat werden verstuurd en afkomstig zijn van buiten Europa. De school gaat donderdag weer open.
Volgens de politie lijkt het erop dat er online een conflict is geweest. Een van de leerlingen van de school heeft via sociale media langere tijd contact gehad met een minderjarige jongen buiten Europa. Deze jongen heeft vermoedelijk de bedreigingen geuit. Tussen hem en de leerlingen is geen fysiek contact geweest.
Verschillende leerlingen van basisschool IKC Regenboog kregen de afgelopen dagen via Telegram foto's van kogels met daarop namen. Ook werd een foto van pistolen gedeeld. De school was daarom sinds dinsdag dicht.
Verschillende ouders deden namens hun kinderen aangifte. Zij zijn op de hoogte gebracht van de conclusies van het politieonderzoek. De politie geeft verder geen informatie over de jongen die de bedreigingen mogelijk heeft geuit, omdat hij minderjarig is.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
17 uur geleden