Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerling overleden na schietpartij op school in Finland

Leerling overleden na schietpartij op school in Finland

HELSINKI (ANP/RTR/AFP) - Zeker een kind is om het leven gekomen door een schietpartij op een school in Finland. Twee andere minderjarigen raakten ernstig gewond. De politie zegt de vermoedelijke schutter door zijn jonge leeftijd niet te kunnen vasthouden.

De verdachte en het overleden slachtoffer zijn allebei 12 jaar. Het kind dat zou hebben geschoten wordt volgens de politie overgedragen aan de sociale diensten.

De schietpartij vond plaats in basisschool Viertola in Vantaa, naast hoofdstad Helsinki. Ouders vertelden de pers dat geschoten zou zijn in een klaslokaal.

Aanhouding

De jonge verdachte zou na het incident te voet zijn gevlucht en kon later worden aangehouden. De politie heeft ook het vuurwapen teruggevonden.

Het gaat volgens de politie om een handvuurwapen waar een familielid van de leerling een vergunning voor had. Alle slachtoffers zouden schotwonden hebben.

Schok

Het motief van de schutter is nog onduidelijk. Er zijn vooralsnog geen andere verdachten in beeld.

Het incident leidde in Finland tot geschokte reacties. Premier Petteri Orpo en minister van Binnenlandse Zaken Mari Rantanen spraken hun afschuw uit.

Eerdere schietpartijen

Finland is vaker opgeschrikt door schietpartijen op scholen. In 2007 en 2008 is geschoten in respectievelijk Jokela en Kauhajoki, steeds met meerdere doden tot gevolg.

In het Noord-Europese land hebben honderdduizenden mensen een wapenvergunning. Jagen geldt er als een populaire bezigheid. De wapenwetgeving is er in 2010 nog aangescherpt.

Meer uit Buitenland

Libanees ministerie: dodental door aanvallen boven de 200

BEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.

11 minuten geleden
Keizerspinguïn door klimaatverandering nu bedreigde diersoort

GLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.

52 minuten geleden
Londen en Parijs: Libanon moet onderdeel zijn van wapenstilstand

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.

2 uur geleden
Israëlische krijgsmacht: neef van Hezbollahleider Qassem gedood

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de secretaris en neef van Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Ali Yusuf Harshi zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. De krijgsmacht zegt bij de reeks aanvallen van woensdag tot in de nacht van donderdag ook belangrijke infrastructuur van Hezbollah te hebben uitgeschakeld. Hezbollah zelf heeft de dood van Harshi niet bevestigd.

2 uur geleden
Iraanse delegatie donderdagavond naar Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.

3 uur geleden
VN-chef hekelt aanvallen Israël met burgerslachtoffers in Libanon

NEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.

3 uur geleden
Trump: al onze militairen en hun materieel blijven nabij Iran

WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".

5 uur geleden