Leerling overleden na schietpartij op school in Finland
HELSINKI (ANP/RTR/AFP) - Zeker een kind is om het leven gekomen door een schietpartij op een school in Finland. Twee andere minderjarigen raakten ernstig gewond. De politie zegt de vermoedelijke schutter door zijn jonge leeftijd niet te kunnen vasthouden.
De verdachte en het overleden slachtoffer zijn allebei 12 jaar. Het kind dat zou hebben geschoten wordt volgens de politie overgedragen aan de sociale diensten.
De schietpartij vond plaats in basisschool Viertola in Vantaa, naast hoofdstad Helsinki. Ouders vertelden de pers dat geschoten zou zijn in een klaslokaal.
Aanhouding
De jonge verdachte zou na het incident te voet zijn gevlucht en kon later worden aangehouden. De politie heeft ook het vuurwapen teruggevonden.
Het gaat volgens de politie om een handvuurwapen waar een familielid van de leerling een vergunning voor had. Alle slachtoffers zouden schotwonden hebben.
Schok
Het motief van de schutter is nog onduidelijk. Er zijn vooralsnog geen andere verdachten in beeld.
Het incident leidde in Finland tot geschokte reacties. Premier Petteri Orpo en minister van Binnenlandse Zaken Mari Rantanen spraken hun afschuw uit.
Eerdere schietpartijen
Finland is vaker opgeschrikt door schietpartijen op scholen. In 2007 en 2008 is geschoten in respectievelijk Jokela en Kauhajoki, steeds met meerdere doden tot gevolg.
In het Noord-Europese land hebben honderdduizenden mensen een wapenvergunning. Jagen geldt er als een populaire bezigheid. De wapenwetgeving is er in 2010 nog aangescherpt.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
51 minuten geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
1 uur geledenASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geleden