Leerling neergestoken in school Deurne, medeleerling aangehouden
DEURNE (ANP) - In een school aan de Meester de Jonghlaan in Deurne is vrijdagochtend een steekpartij tussen twee leerlingen geweest. Daarbij raakte een jongen gewond, maakte de school bekend. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. De andere jongen is aangehouden, heeft de school vrijdag laten weten. Volgens de politie is later nog een tweede persoon aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de steekpartij.
De steekpartij speelde zich af in een school voor voortgezet speciaal onderwijs, De Korenaer. Dat is een school van de Aloysiusstichting voor kinderen met gedragsproblemen. De school verzorgt momenteel onderwijs aan examenleerlingen en aan jongeren die wonen op het terrein van Bijzonder Jeugdwerk. Dat is een instelling in Deurne die gezinnen en jongeren met complexe gedragsproblemen helpt en zorg aan jongvolwassenen tot 27 jaar aanbiedt.
De steekpartij deed zich rond 10.00 uur voor. De hulpdiensten riepen vlak daarna een traumahelikopter op. Volgens een woordvoerder van de school is het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De politie onderzoekt wat er precies gebeurd is.
Sneeuwballengevecht
Volgens Omroep Brabant ging aan de steekpartij een uit de hand gelopen sneeuwballengevecht vooraf. De school stelt dat de steekpartij zich buiten op het schoolterrein zou hebben afgespeeld. Maar volgens een medeleerling op Omroep Brabant gebeurde het in de school, met de schoolleiding er omheen. Een woordvoerder van de politie kon hierover nog niets zeggen. De school onthoudt zich van verder commentaar en verwijst naar de politie.
Wel laat de school weten dat medeleerlingen en het team van de school erg geschrokken zijn. De school blijft vrijdag open, naar eigen zeggen om leerlingen structuur en continuïteit te kunnen bieden. Extra leerkrachten zijn ingezet op school, evenals een opvangteam van de eigen organisatie om met iedereen over het incident te praten.
De ouders zijn op de hoogte gesteld. Een woordvoerder van de politie zei dat mogelijk later vrijdagmiddag meer bekend wordt over wat er gebeurd is.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
13 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
16 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
17 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
17 uur geleden