Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerkracht opgepakt voor naaktfoto's van kinderen

Leerkracht opgepakt voor naaktfoto's van kinderen

HEUSDEN (ANP) - De politie heeft vorige week maandag een 44-jarige leerkracht uit de gemeente Heusden (Noord-Brabant) aangehouden in een zedenzaak. Hij kwam als verdachte naar voren, nadat de politie een melding had gekregen dat een man heimelijk opnamen zou maken van kinderen, zo meldt het Openbaar Ministerie.

De verdachte geeft les op een basisschool in de gemeente Heusden. De betrokken kinderen zijn geen leerlingen van deze school, zo meldt het OM. En het incident uit de melding was niet in de gemeente Heusden, maar ergens anders in de provincie. De werkgever van de man is op de hoogte gesteld van de aanhouding.

De politie heeft onder meer mobiele telefoons in beslag genomen waarop afbeeldingen, waaronder naaktfoto's, van kinderen staan. Het OM zegt dat naar de aard en omvang van de afbeeldingen verder onderzoek wordt gedaan.

De man zit op dit moment vast "voor het incident waarmee het onderzoek begon en vanwege de naaktfoto’s, voor het bezit van kinderporno. Het verdere onderzoek zal moeten uitwijzen wat de precieze verdenking wordt", aldus het OM.

De man is vorige week donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die bepaalde dat hij nog zeker twee weken langer vast moest blijven zitten. Op 14 september moet hij voor de raadkamer van de rechtbank Oost-Brabant verschijnen.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

3 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

3 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

4 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

4 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

5 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

5 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

5 uur geleden