Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerkracht opgepakt voor naaktfoto's van kinderen

Leerkracht opgepakt voor naaktfoto's van kinderen

HEUSDEN (ANP) - De politie heeft vorige week maandag een 44-jarige leerkracht uit de gemeente Heusden (Noord-Brabant) aangehouden in een zedenzaak. Hij kwam als verdachte naar voren, nadat de politie een melding had gekregen dat een man heimelijk opnamen zou maken van kinderen, zo meldt het Openbaar Ministerie.

De verdachte geeft les op een basisschool in de gemeente Heusden. De betrokken kinderen zijn geen leerlingen van deze school, zo meldt het OM. En het incident uit de melding was niet in de gemeente Heusden, maar ergens anders in de provincie. De werkgever van de man is op de hoogte gesteld van de aanhouding.

De politie heeft onder meer mobiele telefoons in beslag genomen waarop afbeeldingen, waaronder naaktfoto's, van kinderen staan. Het OM zegt dat naar de aard en omvang van de afbeeldingen verder onderzoek wordt gedaan.

De man zit op dit moment vast "voor het incident waarmee het onderzoek begon en vanwege de naaktfoto’s, voor het bezit van kinderporno. Het verdere onderzoek zal moeten uitwijzen wat de precieze verdenking wordt", aldus het OM.

De man is vorige week donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die bepaalde dat hij nog zeker twee weken langer vast moest blijven zitten. Op 14 september moet hij voor de raadkamer van de rechtbank Oost-Brabant verschijnen.

Meer uit Binnenland

Formulier gestrande Nederlanders tot nu toe 9000 keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.

2 uur geleden
Ontnemingszaak Klaas Otto uitgesteld

BREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.

5 uur geleden
Geen andere rechters voor ontnemingszaak Klaas Otto

BREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.

6 uur geleden
Iraniërs vragen in Den Haag aandacht voor situatie in hun land

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.

6 uur geleden
Nabestaanden willen geen uitstel van hoger beroep Lucky

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.

6 uur geleden
Ook zaterdag repatriëringsvlucht uit Oman

DEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.

7 uur geleden
Verdediging van Klaas Otto wraakt rechtbank in ontnemingszaak

BREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.

8 uur geleden