Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement

Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft de leiding gepakt na de eerste dag van het NK sprint. De 25-jarige schaatsster won de 1000 meter in een tijd van 1.14,15, meer dan een seconde sneller dan de concurrentie. Ze passeerde daarmee Femke Kok, die eerder op de dag de snelste was op de 500 meter. Leerdam werd toen tweede.

Kok kwam in haar eerste 1000 meter van het seizoen tot 1.15,23, goed voor de derde tijd. Daarmee was ze nipt langzamer dan Suzanne Schulting, die 1.15,22 reed en daarmee tweede werd.

In het klassement heeft Leerdam een voorsprong van 0,19 seconde op Kok voor de tweede 500 meter zondag. Schulting moet 0,77 seconde goedmaken op Leerdam.

Eerste dag

Leerdam was tevreden na de eerste dag van het NK. "De 500 moet en kan beter, maar ik heb met die 1000 meter wel veel ingehaald. Ik wil morgen die 500 meter wat harder rijden. Op de 1000 meter mis ik gewoon net de topsnelheid in de eerste ronde."

Ook Schulting, die derde staat in het klassement, sprak van een prima eerste dag. "Het was jammer dat ik de 1000 meter helemaal alleen moest rijden. Maar ik denk dat ik met de tijd supertevreden mag zijn", zei de meervoudig olympisch kampioene in het shorttrack. Dit seizoen richt Schulting zich mede omdat ze bij het shorttracken nog last heeft van haar enkel, die ze afgelopen voorjaar brak, volledig op het langebaanschaatsen.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

5 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

5 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

12 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

15 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

22 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden