Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement

Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft de leiding gepakt na de eerste dag van het NK sprint. De 25-jarige schaatsster won de 1000 meter in een tijd van 1.14,15, meer dan een seconde sneller dan de concurrentie. Ze passeerde daarmee Femke Kok, die eerder op de dag de snelste was op de 500 meter. Leerdam werd toen tweede.

Kok kwam in haar eerste 1000 meter van het seizoen tot 1.15,23, goed voor de derde tijd. Daarmee was ze nipt langzamer dan Suzanne Schulting, die 1.15,22 reed en daarmee tweede werd.

In het klassement heeft Leerdam een voorsprong van 0,19 seconde op Kok voor de tweede 500 meter zondag. Schulting moet 0,77 seconde goedmaken op Leerdam.

Eerste dag

Leerdam was tevreden na de eerste dag van het NK. "De 500 moet en kan beter, maar ik heb met die 1000 meter wel veel ingehaald. Ik wil morgen die 500 meter wat harder rijden. Op de 1000 meter mis ik gewoon net de topsnelheid in de eerste ronde."

Ook Schulting, die derde staat in het klassement, sprak van een prima eerste dag. "Het was jammer dat ik de 1000 meter helemaal alleen moest rijden. Maar ik denk dat ik met de tijd supertevreden mag zijn", zei de meervoudig olympisch kampioene in het shorttrack. Dit seizoen richt Schulting zich mede omdat ze bij het shorttracken nog last heeft van haar enkel, die ze afgelopen voorjaar brak, volledig op het langebaanschaatsen.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

35 minuten geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

3 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

8 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

23 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden