Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft de leiding gepakt na de eerste dag van het NK sprint. De 25-jarige schaatsster won de 1000 meter in een tijd van 1.14,15, meer dan een seconde sneller dan de concurrentie. Ze passeerde daarmee Femke Kok, die eerder op de dag de snelste was op de 500 meter. Leerdam werd toen tweede.
Kok kwam in haar eerste 1000 meter van het seizoen tot 1.15,23, goed voor de derde tijd. Daarmee was ze nipt langzamer dan Suzanne Schulting, die 1.15,22 reed en daarmee tweede werd.
In het klassement heeft Leerdam een voorsprong van 0,19 seconde op Kok voor de tweede 500 meter zondag. Schulting moet 0,77 seconde goedmaken op Leerdam.
Eerste dag
Leerdam was tevreden na de eerste dag van het NK. "De 500 moet en kan beter, maar ik heb met die 1000 meter wel veel ingehaald. Ik wil morgen die 500 meter wat harder rijden. Op de 1000 meter mis ik gewoon net de topsnelheid in de eerste ronde."
Ook Schulting, die derde staat in het klassement, sprak van een prima eerste dag. "Het was jammer dat ik de 1000 meter helemaal alleen moest rijden. Maar ik denk dat ik met de tijd supertevreden mag zijn", zei de meervoudig olympisch kampioene in het shorttrack. Dit seizoen richt Schulting zich mede omdat ze bij het shorttracken nog last heeft van haar enkel, die ze afgelopen voorjaar brak, volledig op het langebaanschaatsen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden