Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement

Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft de leiding gepakt na de eerste dag van het NK sprint. De 25-jarige schaatsster won de 1000 meter in een tijd van 1.14,15, meer dan een seconde sneller dan de concurrentie. Ze passeerde daarmee Femke Kok, die eerder op de dag de snelste was op de 500 meter. Leerdam werd toen tweede.

Kok kwam in haar eerste 1000 meter van het seizoen tot 1.15,23, goed voor de derde tijd. Daarmee was ze nipt langzamer dan Suzanne Schulting, die 1.15,22 reed en daarmee tweede werd.

In het klassement heeft Leerdam een voorsprong van 0,19 seconde op Kok voor de tweede 500 meter zondag. Schulting moet 0,77 seconde goedmaken op Leerdam.

Eerste dag

Leerdam was tevreden na de eerste dag van het NK. "De 500 moet en kan beter, maar ik heb met die 1000 meter wel veel ingehaald. Ik wil morgen die 500 meter wat harder rijden. Op de 1000 meter mis ik gewoon net de topsnelheid in de eerste ronde."

Ook Schulting, die derde staat in het klassement, sprak van een prima eerste dag. "Het was jammer dat ik de 1000 meter helemaal alleen moest rijden. Maar ik denk dat ik met de tijd supertevreden mag zijn", zei de meervoudig olympisch kampioene in het shorttrack. Dit seizoen richt Schulting zich mede omdat ze bij het shorttracken nog last heeft van haar enkel, die ze afgelopen voorjaar brak, volledig op het langebaanschaatsen.

Meer uit Sport

WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

5 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

5 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

6 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

8 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

8 uur geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

1 dag geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

1 dag geleden