Leerdam wint op NK sprint 1000 meter en leidt klassement
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft de leiding gepakt na de eerste dag van het NK sprint. De 25-jarige schaatsster won de 1000 meter in een tijd van 1.14,15, meer dan een seconde sneller dan de concurrentie. Ze passeerde daarmee Femke Kok, die eerder op de dag de snelste was op de 500 meter. Leerdam werd toen tweede.
Kok kwam in haar eerste 1000 meter van het seizoen tot 1.15,23, goed voor de derde tijd. Daarmee was ze nipt langzamer dan Suzanne Schulting, die 1.15,22 reed en daarmee tweede werd.
In het klassement heeft Leerdam een voorsprong van 0,19 seconde op Kok voor de tweede 500 meter zondag. Schulting moet 0,77 seconde goedmaken op Leerdam.
Eerste dag
Leerdam was tevreden na de eerste dag van het NK. "De 500 moet en kan beter, maar ik heb met die 1000 meter wel veel ingehaald. Ik wil morgen die 500 meter wat harder rijden. Op de 1000 meter mis ik gewoon net de topsnelheid in de eerste ronde."
Ook Schulting, die derde staat in het klassement, sprak van een prima eerste dag. "Het was jammer dat ik de 1000 meter helemaal alleen moest rijden. Maar ik denk dat ik met de tijd supertevreden mag zijn", zei de meervoudig olympisch kampioene in het shorttrack. Dit seizoen richt Schulting zich mede omdat ze bij het shorttracken nog last heeft van haar enkel, die ze afgelopen voorjaar brak, volledig op het langebaanschaatsen.
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
7 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
19 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
21 uur geleden