Leerdam wint 500 meter in Heerenveen, Schulting naar wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft op het kwalificatietoernooi de beste tijd neergezet op de 500 meter. De 25-jarige schaatser was met een tijd van 37,50 net iets sneller dan Dione Voskamp (37,60) en Michelle de Jong (37,85). Suzanne Schulting, meervoudig olympisch kampioene shorttrack, kwalificeerde zich met de vierde tijd van 38,05 voor de wereldbekerwedstrijden.
Leerdam zette de beste tijd neer in de eerste omloop. Voskamp, die bekendstaat om haar snelle start, wist het tempo goed vast te houden en eindigde maar nipt achter Leerdam, die 37,67 had gereden. In de tweede rit was Voskamp iets sneller dan Leerdam, maar die verbeterde zich in de slotrit tot 37,50.
Marrit Fledderus slaagde er niet in zich te verbeteren in de tweede rit en bleef met de zesde tijd buiten de top 5. Naomi Verkerk werd met 38,07 vijfde.
Goed gevoel
De 500 meter werd twee keer gereden, waarbij de beste tijd telde. De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich normaal gesproken voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden, in november en december. Regerend wereldkampioene Femke Kok ontbrak in Thialf. De sprintster van Reggeborgh heeft een virusinfectie. Het is niet bekend wanneer ze weer fit is om wedstrijden te rijden.
Leerdam was heel tevreden met haar tijd, vooral omdat ze net van schaatsschoenen is gewisseld. "Dit geeft echt een goed gevoel waar ik mee verder kan. Ik vind die 37,50 echt goed en een opening van 10,5 doe ik niet altijd. Leuk dat ik de snelheid heb, dat had ik nog niet eerder gezien dit jaar. Ik moet wel even wennen, maar nu valt het allemaal een beetje op z'n plek."
De schaatsster gaf toe dat ze het best lastig vond om te wisselen. "Ik heb dat altijd uitgesteld. Ik heb het vier seizoenen geprobeerd. Dit is de eerste keer dat ik denk, het werkt wel. Het is zo specifiek, het gaat om millimeters."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
23 uur geleden