Leerdam wint 500 meter in Heerenveen, Schulting naar wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft op het kwalificatietoernooi de beste tijd neergezet op de 500 meter. De 25-jarige schaatser was met een tijd van 37,50 net iets sneller dan Dione Voskamp (37,60) en Michelle de Jong (37,85). Suzanne Schulting, meervoudig olympisch kampioene shorttrack, kwalificeerde zich met de vierde tijd van 38,05 voor de wereldbekerwedstrijden.
Leerdam zette de beste tijd neer in de eerste omloop. Voskamp, die bekendstaat om haar snelle start, wist het tempo goed vast te houden en eindigde maar nipt achter Leerdam, die 37,67 had gereden. In de tweede rit was Voskamp iets sneller dan Leerdam, maar die verbeterde zich in de slotrit tot 37,50.
Marrit Fledderus slaagde er niet in zich te verbeteren in de tweede rit en bleef met de zesde tijd buiten de top 5. Naomi Verkerk werd met 38,07 vijfde.
Goed gevoel
De 500 meter werd twee keer gereden, waarbij de beste tijd telde. De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich normaal gesproken voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden, in november en december. Regerend wereldkampioene Femke Kok ontbrak in Thialf. De sprintster van Reggeborgh heeft een virusinfectie. Het is niet bekend wanneer ze weer fit is om wedstrijden te rijden.
Leerdam was heel tevreden met haar tijd, vooral omdat ze net van schaatsschoenen is gewisseld. "Dit geeft echt een goed gevoel waar ik mee verder kan. Ik vind die 37,50 echt goed en een opening van 10,5 doe ik niet altijd. Leuk dat ik de snelheid heb, dat had ik nog niet eerder gezien dit jaar. Ik moet wel even wennen, maar nu valt het allemaal een beetje op z'n plek."
De schaatsster gaf toe dat ze het best lastig vond om te wisselen. "Ik heb dat altijd uitgesteld. Ik heb het vier seizoenen geprobeerd. Dit is de eerste keer dat ik denk, het werkt wel. Het is zo specifiek, het gaat om millimeters."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
29 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
21 uur geleden