Leerdam wint 500 meter in Heerenveen, Schulting naar wereldbeker
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft op het kwalificatietoernooi de beste tijd neergezet op de 500 meter. De 25-jarige schaatser was met een tijd van 37,50 net iets sneller dan Dione Voskamp (37,60) en Michelle de Jong (37,85). Suzanne Schulting, meervoudig olympisch kampioene shorttrack, kwalificeerde zich met de vierde tijd van 38,05 voor de wereldbekerwedstrijden.
Leerdam zette de beste tijd neer in de eerste omloop. Voskamp, die bekendstaat om haar snelle start, wist het tempo goed vast te houden en eindigde maar nipt achter Leerdam, die 37,67 had gereden. In de tweede rit was Voskamp iets sneller dan Leerdam, maar die verbeterde zich in de slotrit tot 37,50.
Marrit Fledderus slaagde er niet in zich te verbeteren in de tweede rit en bleef met de zesde tijd buiten de top 5. Naomi Verkerk werd met 38,07 vijfde.
Goed gevoel
De 500 meter werd twee keer gereden, waarbij de beste tijd telde. De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich normaal gesproken voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden, in november en december. Regerend wereldkampioene Femke Kok ontbrak in Thialf. De sprintster van Reggeborgh heeft een virusinfectie. Het is niet bekend wanneer ze weer fit is om wedstrijden te rijden.
Leerdam was heel tevreden met haar tijd, vooral omdat ze net van schaatsschoenen is gewisseld. "Dit geeft echt een goed gevoel waar ik mee verder kan. Ik vind die 37,50 echt goed en een opening van 10,5 doe ik niet altijd. Leuk dat ik de snelheid heb, dat had ik nog niet eerder gezien dit jaar. Ik moet wel even wennen, maar nu valt het allemaal een beetje op z'n plek."
De schaatsster gaf toe dat ze het best lastig vond om te wisselen. "Ik heb dat altijd uitgesteld. Ik heb het vier seizoenen geprobeerd. Dit is de eerste keer dat ik denk, het werkt wel. Het is zo specifiek, het gaat om millimeters."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
22 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden