Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam wint 500 meter in Heerenveen, Schulting naar wereldbeker

Leerdam wint 500 meter in Heerenveen, Schulting naar wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam heeft op het kwalificatietoernooi de beste tijd neergezet op de 500 meter. De 25-jarige schaatser was met een tijd van 37,50 net iets sneller dan Dione Voskamp (37,60) en Michelle de Jong (37,85). Suzanne Schulting, meervoudig olympisch kampioene shorttrack, kwalificeerde zich met de vierde tijd van 38,05 voor de wereldbekerwedstrijden.

Leerdam zette de beste tijd neer in de eerste omloop. Voskamp, die bekendstaat om haar snelle start, wist het tempo goed vast te houden en eindigde maar nipt achter Leerdam, die 37,67 had gereden. In de tweede rit was Voskamp iets sneller dan Leerdam, maar die verbeterde zich in de slotrit tot 37,50.

Marrit Fledderus slaagde er niet in zich te verbeteren in de tweede rit en bleef met de zesde tijd buiten de top 5. Naomi Verkerk werd met 38,07 vijfde.

Goed gevoel

De 500 meter werd twee keer gereden, waarbij de beste tijd telde. De vijf schaatsers met de beste tijd kwalificeren zich normaal gesproken voor de eerste twee wereldbekerwedstrijden, in november en december. Regerend wereldkampioene Femke Kok ontbrak in Thialf. De sprintster van Reggeborgh heeft een virusinfectie. Het is niet bekend wanneer ze weer fit is om wedstrijden te rijden.

Leerdam was heel tevreden met haar tijd, vooral omdat ze net van schaatsschoenen is gewisseld. "Dit geeft echt een goed gevoel waar ik mee verder kan. Ik vind die 37,50 echt goed en een opening van 10,5 doe ik niet altijd. Leuk dat ik de snelheid heb, dat had ik nog niet eerder gezien dit jaar. Ik moet wel even wennen, maar nu valt het allemaal een beetje op z'n plek."

De schaatsster gaf toe dat ze het best lastig vond om te wisselen. "Ik heb dat altijd uitgesteld. Ik heb het vier seizoenen geprobeerd. Dit is de eerste keer dat ik denk, het werkt wel. Het is zo specifiek, het gaat om millimeters."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

2 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

3 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

3 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

4 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

4 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

4 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

4 uur geleden