Leerdam voor de derde keer Europees kampioene sprint
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is in Heerenveen voor de derde keer op rij Europees kampioene sprint geworden. De 26-jarige schaatsster won de afsluitende 1000 meter in 1.14,45. Daarmee versloeg ze in een rechtstreeks duel landgenote Femke Kok en passeerde haar net in het klassement.
Kok werd op de 1000 meter met 1.15,01 tweede. Suzanne Schulting zette met 1.15,31 de derde tijd neer.
In het klassement blijft Leerdam op een volledig Nederlands podium Kok en Schulting voor. De Zuid-Hollandse moest op de 1000 meter een achterstand van 0,48 seconde goedmaken op Kok. Ze was uiteindelijk 0,56 seconde sneller. Het verschil tussen Leerdam en Kok in het klassement was 0,04 seconde.
Leerdam werd eerder Europees kampioene sprint in 2021 en in 2023. Kok werd net als in 2023 tweede. In 2021 eindigde ze als derde. Schulting debuteerde op het EK sprint. De basis voor haar derde Europese sprinttitel legde Leerdam in beide ritten op de 1000 meter. Kok, de regerend wereldkampioene op de 500 meter, was twee keer de beste op de kortste afstand.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
11 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
15 uur geleden