Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam voor de derde keer Europees kampioene op 1000 meter

Leerdam voor de derde keer Europees kampioene op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft voor de derde keer op rij de Europese titel op de 1000 meter veroverd. De 25-jarige Zuid-Hollandse titelverdedigster bleef met een tijd van 1.14,45 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en de Oostenrijkse Vanessa Herzog voor.

De regerend wereldkampioene op de 1000 meter versloeg Rijpma-De Jong in een rechtstreeks duel. Leerdam kruiste voor haar ploeggenote op de laatste kruising en bleef haar uiteindelijk 0,59 seconden voor. Rijpma-De Jong kwam over de streep in 1.15,04. Isabel Grevelt had tot dan toe de snelste tijd gereden met 1.15,94. In de laatste rit dook Herzog met 1.15,74 nog onder de tijd van Grevelt.

Leerdam wist vooraf dat ze de grote favoriete was. "Maar je moet het elke keer weer opnieuw doen", zei ze. "Je kan hem ook niet pakken en er kan iets gebeuren zoals een slechte start vandaag. Maar dat hoort erbij. Ik wilde een goede rit rijden, maar dat lukte niet helemaal, maar als ik normaal doe, dan win ik daarmee."

De wereldkampioene wil altijd op de toppen van haar kunnen presteren. "Het liefst rij ik zoals met de wereldkampioenschappen, dat ik alles eruit moet halen. Niet dat iedereen er toen dichterbij zat, maar dat voelde wel meer zo, omdat het een WK was. Ik rij liever met het mes op de keel, dan is de overwinning ook leuker."

Meer uit Sport

Schaatser Nuis eindigt als derde op 1500 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).

4 uur geleden
Schaatsster Beune klopt Takagi in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.

4 uur geleden
Koreaan Kim Jun-ho klopt De Boo en Stolz in Calgary op 500 meter

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.

4 uur geleden
Schaatsster Kok wint opnieuw 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.

5 uur geleden
Spaanse tennissers na zege op Duitsers naar finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.

6 uur geleden
Shorttracksters pakken goud op aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.

8 uur geleden
Voormalig toprenner Kittel sprintcoach bij wielerploeg Tietema

DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.

14 uur geleden