Leerdam voor de derde keer Europees kampioene op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft voor de derde keer op rij de Europese titel op de 1000 meter veroverd. De 25-jarige Zuid-Hollandse titelverdedigster bleef met een tijd van 1.14,45 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en de Oostenrijkse Vanessa Herzog voor.
De regerend wereldkampioene op de 1000 meter versloeg Rijpma-De Jong in een rechtstreeks duel. Leerdam kruiste voor haar ploeggenote op de laatste kruising en bleef haar uiteindelijk 0,59 seconden voor. Rijpma-De Jong kwam over de streep in 1.15,04. Isabel Grevelt had tot dan toe de snelste tijd gereden met 1.15,94. In de laatste rit dook Herzog met 1.15,74 nog onder de tijd van Grevelt.
Leerdam wist vooraf dat ze de grote favoriete was. "Maar je moet het elke keer weer opnieuw doen", zei ze. "Je kan hem ook niet pakken en er kan iets gebeuren zoals een slechte start vandaag. Maar dat hoort erbij. Ik wilde een goede rit rijden, maar dat lukte niet helemaal, maar als ik normaal doe, dan win ik daarmee."
De wereldkampioene wil altijd op de toppen van haar kunnen presteren. "Het liefst rij ik zoals met de wereldkampioenschappen, dat ik alles eruit moet halen. Niet dat iedereen er toen dichterbij zat, maar dat voelde wel meer zo, omdat het een WK was. Ik rij liever met het mes op de keel, dan is de overwinning ook leuker."
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
13 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
17 uur geleden