Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam voor de derde keer Europees kampioene op 1000 meter

Leerdam voor de derde keer Europees kampioene op 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft voor de derde keer op rij de Europese titel op de 1000 meter veroverd. De 25-jarige Zuid-Hollandse titelverdedigster bleef met een tijd van 1.14,45 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en de Oostenrijkse Vanessa Herzog voor.

De regerend wereldkampioene op de 1000 meter versloeg Rijpma-De Jong in een rechtstreeks duel. Leerdam kruiste voor haar ploeggenote op de laatste kruising en bleef haar uiteindelijk 0,59 seconden voor. Rijpma-De Jong kwam over de streep in 1.15,04. Isabel Grevelt had tot dan toe de snelste tijd gereden met 1.15,94. In de laatste rit dook Herzog met 1.15,74 nog onder de tijd van Grevelt.

Leerdam wist vooraf dat ze de grote favoriete was. "Maar je moet het elke keer weer opnieuw doen", zei ze. "Je kan hem ook niet pakken en er kan iets gebeuren zoals een slechte start vandaag. Maar dat hoort erbij. Ik wilde een goede rit rijden, maar dat lukte niet helemaal, maar als ik normaal doe, dan win ik daarmee."

De wereldkampioene wil altijd op de toppen van haar kunnen presteren. "Het liefst rij ik zoals met de wereldkampioenschappen, dat ik alles eruit moet halen. Niet dat iedereen er toen dichterbij zat, maar dat voelde wel meer zo, omdat het een WK was. Ik rij liever met het mes op de keel, dan is de overwinning ook leuker."

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

45 minuten geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

11 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

22 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden