Leerdam verovert bij wereldbeker zilver op 500 meter
BEIJING (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de tweede wereldbekerwedstrijd in het Chinese Beijing zilver veroverd op de eerste 500 meter. De 25-jarige schaatsster kwam tot 37,89 en was daarmee 0,21 seconde langzamer dan Yukino Yoshida (37,68). Dione Voskamp pakte net als een week eerder in Japan brons.
Voskamp was met 37,90 0,01 seconde langzamer dan Leerdam. In de slotrit dook Yoshida onder de tijd van Leerdam en Voskamp, maar olympisch kampioene Erin Jackson slaagde daar met de zesde tijd van 38,08 niet in. Hierdoor haalde Voskamp ook het podium.
Suzanne Schulting dook ook onder de 38 seconden met 37,98. Daarmee werd de drievoudig olympisch kampioene shorttrack vierde. Michelle de Jong reed met 38,23 de negende tijd. Naomi Verkerk kwam met 38,26 tot de elfde tijd.
Meer uit Sport
INGLEWOOD (ANP/RTR) - NBA-baas Adam Silver ergert zich steeds meer aan basketbalteams die bewust verliezen in de competitie. Dit doen zij om een betere positie te hebben bij het kiezen van nieuwe spelers in de zogeheten draft aan het einde van het seizoen. "Het lijkt erop dat het expres verliezen dit jaar erger is dan eerder", zei Silver tijdens een persconferentie rond het jaarlijkse All-Star Weekend.
1 uur geledenTREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
14 uur geleden