Leerdam schaatst nog niet perfect, maar het gaat wel hard
HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam was tevreden met haar tweede titel op de 500 meter, al zag ze nog genoeg punten voor verbetering. "Ik ben blij dat ik lekker schaats en ook dat het nog niet perfect is, maar wel al hard gaat", zei de sprintster van Team Worldstream nadat ze over beide races op de 500 meter de snelste tijd had neergezet. Met 37,58 en 37,49 versloeg ze titelverdedigster Femke Kok twee keer.
"Ik had in het voorseizoen nog niet onder de 38 seconden gereden, dus dat ik hier nu ineens 37,4 kan rijden had ik niet verwacht", zei Leerdam. De 22-jarige Zuid-Hollandse had een dag eerder al indruk gemaakt door als derde te eindigen op de 1500 meter, een afstand die ze drie jaar niet had gereden op de NK.
Leerdam denk dat het haar tot dusverre heeft geholpen om ook die 1500 meter vrijdag te rijden. Op de 500 meter had ze wellicht technisch beter kunnen rijden als ze frisser was geweest, denkt ze. Ze start zondag nog op de 1000 meter, waarop ze de afgelopen twee jaar Nederlands kampioene werd. "Tot nu toe voelt het als een voordeel, we zullen het zondag bij de 1000 meter zien."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
1 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
6 uur geleden