Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam schaatst nog niet perfect, maar het gaat wel hard

Leerdam schaatst nog niet perfect, maar het gaat wel hard

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam was tevreden met haar tweede titel op de 500 meter, al zag ze nog genoeg punten voor verbetering. "Ik ben blij dat ik lekker schaats en ook dat het nog niet perfect is, maar wel al hard gaat", zei de sprintster van Team Worldstream nadat ze over beide races op de 500 meter de snelste tijd had neergezet. Met 37,58 en 37,49 versloeg ze titelverdedigster Femke Kok twee keer.

"Ik had in het voorseizoen nog niet onder de 38 seconden gereden, dus dat ik hier nu ineens 37,4 kan rijden had ik niet verwacht", zei Leerdam. De 22-jarige Zuid-Hollandse had een dag eerder al indruk gemaakt door als derde te eindigen op de 1500 meter, een afstand die ze drie jaar niet had gereden op de NK.

Leerdam denk dat het haar tot dusverre heeft geholpen om ook die 1500 meter vrijdag te rijden. Op de 500 meter had ze wellicht technisch beter kunnen rijden als ze frisser was geweest, denkt ze. Ze start zondag nog op de 1000 meter, waarop ze de afgelopen twee jaar Nederlands kampioene werd. "Tot nu toe voelt het als een voordeel, we zullen het zondag bij de 1000 meter zien."

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

44 minuten geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

3 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

3 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

5 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

6 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

6 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

6 uur geleden