Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam opgetogen dat ze nog kon laten zien waartoe ze in staat is

Leerdam opgetogen dat ze nog kon laten zien waartoe ze in staat is

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam sloot het WK sprint in Inzell en daarmee een moeizaam seizoen af met haar beste race op de 1000 meter van dit seizoen. Met een baanrecord van 1.12,86 maakte ze de strijd om het brons met Femke Kok in de laatste afstand van de sprintvierkamp nog spannend. Achter wereldkampioen Miho Takagi bleef het bij brons, maar Leerdam was na afloop vooral heel opgetogen over haar 1000 meter. "Ik voelde me mezelf weer en kon lekker rijden."

"Het zat er het hele seizoen al in dat ik een 1.12 zou rijden, maar het is zo frustrerend geweest", zei Leerdam over haar beste rit. "Ik had niet verwacht dat het er dit toernooi nog in zou zitten, omdat ik in korte tijd heel veel progressie moest maken. Ik ben zo blij en trots op mezelf dat ik zo'n inhaalslag heb gemaakt en hier mezelf kon laten zien."

Leerdam werd een groot deel van het seizoen gehinderd door een enkel die vast kwam te zitten, wat vooral effect had op haar timing en afzet. "Ik weet nu hoe het is om geen normaal lichaam te hebben. Dat ik nu weer vrijuit kon schaatsen en mijn 'power' kwijt kon, was zo'n fijn gevoel."

Al greep ze als titelverdedigster 'slechts' brons op het WK sprint, de laatste rit voelde voor Leerdam als een wereldtitel. "Dat was een wereldtitelrace. Als ik dit twee weken geleden bij de WK afstanden in Calgary had gekund, was ik wereldkampioen geweest. Ik voelde al die tijd al dat ik dit kon, maar het is toch fijn dat ik het naar mezelf kan laten zien dat ik zo hard kan schaatsen."

Meer uit Sport

Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

1 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

13 uur geleden
Tennisster Rybakina verslaat Sabalenka en wint WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).

15 uur geleden
Tennisser Djokovic klopt Musetti en wint in Athene 101e titel

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.

15 uur geleden
Veldrijdster Van der Heijden verovert voor het eerst EK-titel

MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.

19 uur geleden
Piastri valt uit in sprintrace in São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.

20 uur geleden
Italiaanse motorcoureur Bezzecchi start vanaf pole in Portugal

PORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.

21 uur geleden