Leerdam na succesvolle seizoensstart via VS naar wereldbekers
HEERENVEEN (ANP) - Met twee overwinningen op het kwalificatietoernooi gaat Jutta Leerdam zich richten op het wereldbekerseizoen. De 25-jarige Zuid-Hollandse ziet dit schaatsseizoen vooral als een jaar om beter te worden naar het WK in maart en naar het grote doel in Milaan 2026 waar ze olympisch kampioen wil worden. "Dit is een supergoed begin en dat is heel fijn", zei ze in Heerenveen.
De schaatsster vertrok afgelopen voorjaar bij Jumbo-Visma, het huidige Team Essent. Ze koos voor een eigen begeleidingsstaf, los van een bestaande commerciële schaatsploeg. Kosta Poltavets is haar coach en ze heeft een eigen fysiotherapeut. Daarnaast kan ze meetrainen met het internationale Team Novus van Michel Mulder.
Ook wisselde ze van schaatsschoenen, wat volgens de schaatsster heel nauw luistert. "Dit is de eerste keer dat ik denk dat het werkt", zei ze na haar zege op de 500 meter zaterdag. "Het is heel specifiek, dit is een sport die gaat om millimeters." Volgens Leerdam was het een noodzakelijke stap. "Ik verloor met mijn oude schoenen ook druk en kracht en nu niet. Dat is een voordeel."
Vertrouwen
Over haar nieuwe team heeft ze geen enkele twijfel. "Ik heb er vertrouwen in dat de mensen om me heen me beter gaan maken. Ik merk dat ik weer controle heb en mijn timing terugkrijg", vertelde ze na haar tweede zege in Thialf. "Vanuit dit kan ik steeds wat dieper zitten en extremere dingen doen. Dan kan het nog harder."
Ze wijst erop dat de wereldbekerwedstrijden dit seizoen geen doel op zich zijn. "Het seizoen is lang. Het WK is pas in maart. Ik wil het voor mezelf niet te gecompliceerd maken. Ik wil beter worden en dan door naar het volgende seizoen."
Leerdam gaat later deze maand naar Azië voor de eerste wereldbekers, maar doet dat met een tussenstop in de Verenigde Staten waar haar vriend, de vechtsporter Jake Paul, het komend weekend in Texas opneemt tegen bokser Mike Tyson. "Dat wordt wel pittig en een dubbele jetlag, maar dat vind ik het waard. En ik kan daar gewoon hard trainen. Ik zit sowieso niet stil, ik houd er niet van om niet te trainen. En ik hoef niet te pieken in Japan, maar ik wil er wel goed rijden."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
5 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden