Leerdam moet bij WK genoegen nemen met brons op 1000 meter
CALGARY (ANP) - Jutta Leerdam is er bij de WK afstanden in Calgary niet in geslaagd de wereldtitel op de 1000 meter te prolongeren. De 25-jarige Zuid-Hollandse reed in de Olympic Oval een tijd van 1.13,28. Ze werd geklopt door de Japanse olympisch kampioene Miho Takagi, die won met 1.12,83. De Chinese Mei Han greep net voor Leerdam het zilver.
Leerdam werd eerder wereldkampioene op de 1000 meter in 2020 in Salt Lake City en vorig jaar in Heerenveen. Bij de Olympische Spelen van 2022 pakte ze het zilver achter Takagi.
Antoinette Rijpma-de Jong viel met de vierde plaats net naast het podium. Isabel Grevelt werd zesde. Grevelt kwam in de rit tegen de Amerikaanse Erin Jackson tot 1.13,92. Rijpma-De Jong dook daar met een sterke slotronde onder met 1.13,61, een evenaring van haar persoonlijk record.
Problemen aan enkel
Takagi kwam na een snelle start en een goede laatste kruising met haar ploeggenote Han tot een veel betere tijd dan Rijpma-de Jong. Ook de Chinese was nog net sneller.
Leerdam, die een moeizame aanloop kende naar deze WK met problemen met haar enkel, begon heel snel en had verreweg de beste eerste volle ronde met 26,35. In de slotronde, met een laatste buitenbocht en zonder dat ze op de kruising iets had aan de Japanse Rio Yamada, gaf ze net te veel toe op Takagi.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
12 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
13 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
16 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
19 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden