Leerdam moet bij WK genoegen nemen met brons op 1000 meter
CALGARY (ANP) - Jutta Leerdam is er bij de WK afstanden in Calgary niet in geslaagd de wereldtitel op de 1000 meter te prolongeren. De 25-jarige Zuid-Hollandse reed in de Olympic Oval een tijd van 1.13,28. Ze werd geklopt door de Japanse olympisch kampioene Miho Takagi, die won met 1.12,83. De Chinese Mei Han greep net voor Leerdam het zilver.
Leerdam werd eerder wereldkampioene op de 1000 meter in 2020 in Salt Lake City en vorig jaar in Heerenveen. Bij de Olympische Spelen van 2022 pakte ze het zilver achter Takagi.
Antoinette Rijpma-de Jong viel met de vierde plaats net naast het podium. Isabel Grevelt werd zesde. Grevelt kwam in de rit tegen de Amerikaanse Erin Jackson tot 1.13,92. Rijpma-De Jong dook daar met een sterke slotronde onder met 1.13,61, een evenaring van haar persoonlijk record.
Problemen aan enkel
Takagi kwam na een snelle start en een goede laatste kruising met haar ploeggenote Han tot een veel betere tijd dan Rijpma-de Jong. Ook de Chinese was nog net sneller.
Leerdam, die een moeizame aanloop kende naar deze WK met problemen met haar enkel, begon heel snel en had verreweg de beste eerste volle ronde met 26,35. In de slotronde, met een laatste buitenbocht en zonder dat ze op de kruising iets had aan de Japanse Rio Yamada, gaf ze net te veel toe op Takagi.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
16 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
17 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
20 uur geleden