Leerdam moet bij WK genoegen nemen met brons op 1000 meter
CALGARY (ANP) - Jutta Leerdam is er bij de WK afstanden in Calgary niet in geslaagd de wereldtitel op de 1000 meter te prolongeren. De 25-jarige Zuid-Hollandse reed in de Olympic Oval een tijd van 1.13,28. Ze werd geklopt door de Japanse olympisch kampioene Miho Takagi, die won met 1.12,83. De Chinese Mei Han greep net voor Leerdam het zilver.
Leerdam werd eerder wereldkampioene op de 1000 meter in 2020 in Salt Lake City en vorig jaar in Heerenveen. Bij de Olympische Spelen van 2022 pakte ze het zilver achter Takagi.
Antoinette Rijpma-de Jong viel met de vierde plaats net naast het podium. Isabel Grevelt werd zesde. Grevelt kwam in de rit tegen de Amerikaanse Erin Jackson tot 1.13,92. Rijpma-De Jong dook daar met een sterke slotronde onder met 1.13,61, een evenaring van haar persoonlijk record.
Problemen aan enkel
Takagi kwam na een snelle start en een goede laatste kruising met haar ploeggenote Han tot een veel betere tijd dan Rijpma-de Jong. Ook de Chinese was nog net sneller.
Leerdam, die een moeizame aanloop kende naar deze WK met problemen met haar enkel, begon heel snel en had verreweg de beste eerste volle ronde met 26,35. In de slotronde, met een laatste buitenbocht en zonder dat ze op de kruising iets had aan de Japanse Rio Yamada, gaf ze net te veel toe op Takagi.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
8 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden