Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam met een lach weer aan de top op de 1000 meter

Leerdam met een lach weer aan de top op de 1000 meter

STAVANGER (ANP) - Jutta Leerdam kon weer lachen nadat ze bij de wereldbekerwedstrijd in Stavanger de verhoudingen op de 1000 meter had hersteld. De 24-jarige wereldkampioene eindigde twee weken geleden als derde, na een lange reeks overwinningen op de kilometer. In Noorwegen was ze weer de beste met 1.15,26.

"Ik ben blij dat ik weer op nummer 1 sta", zei Leerdam bij de NOS. "Ik wil gewoon winnen en als dat lukt, is het mooi. De eerste keer verliezen na zo'n lange tijd voelde niet lekker. Ik ben blij dat ik terug ben op mijn plek."

Leerdam vertelde dat ze in aanloop naar de wedstrijd in Noorwegen last had van haar enkels. "Vandaag voelde het voor het eerst weer goed. Daarnaast was ik er ook scherp op dat alles goed moest gaan. Dit was gewoon een goede rit. Ik wil ook niet onderpresteren ten opzichte van mijn eigen niveau en wil gewoon winnen."

Na twee zeges en een derde plaats in de wereldbeker is Leerdam er volgende week bij de vierde wereldbeker in Polen niet bij. "Het liefst wil ik zo veel mogelijk rijden, maar Jac wil dat we gaan trainen", lichtte ze het besluit van trainer Jac Orie van Jumbo-Visma toe. "Als je de hele tijd wedstrijden rijdt, word je op het einde van het seizoen niet beter. Ik snap die keuze."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

7 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

7 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

10 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

11 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

13 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden