Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leerdam in wereldbekers op 1500 meter vervangen door Groenewoud

Leerdam in wereldbekers op 1500 meter vervangen door Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam wordt bij de eerste twee wereldbekerwedstrijden van het seizoen, in het Poolse Tomaszow Mazowiecki (12 t/m 14 november) en het Noorse Stavanger (19 t/m 21 november), op de 1500 meter vervangen door Marijke Groenewoud. Op de 3000 meter is Sanne in 't Hof in Polen de vervangster van Ireen Wüst.

De 22-jarige Leerdam doet in Polen en Noorwegen alleen mee aan de 500 en 1000 meter. Wüst rijdt in Tomaszow Mazowiecki en Stavanger de 1000 en 1500 meter. Ze vormt in Tomaszow Mazowiecki ook het vijftal voor de ploegenachtervolging, samen met Antoinette de Jong, Irene Schouten, Joy Beune, Melissa Wijfje.

Bij de mannen nemen Sven Kramer, Patrick Roest, Marcel Bosker, Chris Huizinga en Beau Snellink in Polen de ploegenachtervolging voor hun rekening. Een week later gaan Stefan Westenbroek, Serge Yoro, Tijmen Snel, Janno Botman Nederland vertegenwoordigen op de teamsprint. Op het niet-olympische onderdeel is gekozen voor jonge schaatsers om de grote namen niet te zwaar te belasten.

Meer uit Sport

Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

34 minuten geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

5 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

21 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

23 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

1 dag geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

1 dag geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

1 dag geleden