Leerdam in wereldbekers op 1500 meter vervangen door Groenewoud
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam wordt bij de eerste twee wereldbekerwedstrijden van het seizoen, in het Poolse Tomaszow Mazowiecki (12 t/m 14 november) en het Noorse Stavanger (19 t/m 21 november), op de 1500 meter vervangen door Marijke Groenewoud. Op de 3000 meter is Sanne in 't Hof in Polen de vervangster van Ireen Wüst.
De 22-jarige Leerdam doet in Polen en Noorwegen alleen mee aan de 500 en 1000 meter. Wüst rijdt in Tomaszow Mazowiecki en Stavanger de 1000 en 1500 meter. Ze vormt in Tomaszow Mazowiecki ook het vijftal voor de ploegenachtervolging, samen met Antoinette de Jong, Irene Schouten, Joy Beune, Melissa Wijfje.
Bij de mannen nemen Sven Kramer, Patrick Roest, Marcel Bosker, Chris Huizinga en Beau Snellink in Polen de ploegenachtervolging voor hun rekening. Een week later gaan Stefan Westenbroek, Serge Yoro, Tijmen Snel, Janno Botman Nederland vertegenwoordigen op de teamsprint. Op het niet-olympische onderdeel is gekozen voor jonge schaatsers om de grote namen niet te zwaar te belasten.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
10 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
12 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
13 uur geleden